top of page

Çalışmalarımız

Son 30 yıldır küresel çapta Uluslararası Ticaret, Uluslararası İlişkiler, Diplomatik İlişkiler gibi alanlarda ve son 3 yıldır ise ülkemiz insanına yönelik Ahir Zaman, Afetler ve Felaketler, Tarık Yıldızı, Afet Risk Analizleri gibi alanlarda Danışmanlıklar veren Bülent Abdullah Turgut, Kişisel Güvenli Alan Tespit Çalışmaları ve Güvenli Alan Danışmanlığı ile de çalışma alanını genişletiyor. Tek kişi ve grup için özel internet sohbeti açarak veya iletişim kanalları vasıtasıyla gözlemlerini, öngörülerini, bilgilerini ve tecrübelerini paylaşmaktadır.

2024 YILINDAN İTİBAREN ÇALIŞMALARIMIZI KURTULUŞ REHBERİ İSİMLİ KİTABIMIZDAN TOPLU ALIM YAPANLARA HEDİYE OLARAK VERECEĞİZ. TOPLU ALIMLAR İÇİN ERTUĞRUL BEY İLE GÖRÜŞMELİSİNİZ. ÇÜNKÜ KİMİN NE ZAMAN VE NE İÇİN TOPLU ALIM YAPTIĞINI BİLMEMİZ GEREKMEKTEDİR. "O KADAR KİTABI NEREYE KOYACAĞIM VE NE YAPACAĞIM" DERSENİZ SİZ ALIMINIZI YAPIN, BİZ ÇEŞİTLİ ŞEHİRLERDEKİ İNSANLARA, KÜTÜPHANELERE, STK'LARA, BELEDİYELERE GÖNDERELİM. BÖYLECE BÜTÜN ÜLKE İSTİFADE ETSİN. TOPLU KİTAP ALMAK İSTEMİYORSANIZ "ÜSTÜN DESTEK VERME" VEYA "İHTİYACIMIZ OLAN ARACI-GERECİ BİZE HEDİYE ETME" SEÇENEKLERİNDEN BİRİNİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ. 

Yayın Paketlerimizden edinmek ve Türkütopya Obalarına katılmak istiyorsanız Kurtuluş Rehberi kitabımızdan kaçar adet almanız gerektiğini görebilirsiniz: https://www.kurtulusrehberi.com/hediyeler 

Obalara katılımda temel beklentimiz akıl sahibi ve ortalama zekaya sahip olmaktır. Pek çok şey yazdığımız ve videolarla anlattığımız halde insanlar kolaya kaçarak soruyorlar. Her kişiye ayrı ayrı anlatamayız. Biz istesek bile vaktimiz yetmez. Tabi ki topluluğumuza ve yöneticilerimize sağlayacağınız faydalara bakılmaktadır.

 

Obalar hakkında bilgi almak için websitemizi ziyaret edin: https://turkishpreppers.wixsite.com/turkutopya-obalari Bu websitede Türkütopya Türkiye Obaları sayfasına bakın: https://turkishpreppers.wixsite.com/turkutopya-obalari/turkiye-obalari

Sosyal medyada bizim alanlarımıza ve websitelerimizin Blog alanlarına mutlaka göz atın. Bugüne kadar yaptığımız açıklamaları öğrenin. Bu sayfada anlattığımız ve bağlantılarını verdiğimiz sayfalarda anlatılanın dışında eski bilgilere rastlarsanız onlara itibar etmeyin. Sosyal medya alanlarımızı takip edin ve websitelerimize üye olun. Böylece gelişmelerden haberdar olun. İnternette benzer konular anlatan ama hiçbir kaynak göstermeyip uyduran insanları takip etmeyin. Birçok insan onların paylaşımlarına bakıyor ve bizim paylaştıklarımızı doğru düzgün okumadan - dinlemeden bizi de aynı şeyleri anlatıyor zannediyor. Biz bilimsel ve ilmi kaynakları göstererek anlatıyoruz.

ÖZETLE: 

1. Edinmek istediğiniz Yayın Paketini belirleyin veya katılmak istediğiniz Oba türünü ve kategorisini belirleyin.

2. Yayın Paketini veya Oba katılımınızı size hediye etmemiz için sizin bize ne hediye edeceğinize karar verin: Toplu Kitap Alımı veya Üstün Destek veya İhtiyaç Olan Malzemeyi Bize Gönderme.

3. Başvurunuzu yapın.

Toplu Kitap Alımı: Kurtuluş Rehberi kitabımızdan toplu alarak başkalarının da kitabımızdan istifade etmesini sağlayabilir veya kitapları satabilirsiniz. Sizin anlayışınıza kalmıştır. 2023 yılının en hızlı giriş yapan kitabı ve potansiyeli çok yüksek sonuçta..

Üstün Destek: Maddi değere haiz bir şeyleri bize hediye olarak teklif etmelisiniz. Hazırlıklarımızı ve çalışmalarımızı sürdürebilmemiz için bizi ne kadar düşünüyorsunuz?

İhtiyaç Olan Malzemeyi Gönderme: Kendisi iş yapan ve elinin altında çeşitli alet-edevat olan insanlar pasif takas yoluyla bizden istediğini alırlar. Onlar bize ihtiyacımız olanı gönderirler, biz de onlara istediklerini veririz. Ya da kendisi bizim için ihtiyacımız olanı alıp bize gönderir, biz de ona istediğini veririz. 

GENEL BİLGİLER

Lütfen sonuna kadar okuyunuz ve önyargılarınızı bir süreliğine kenara bırakınız. Bunlar sizin ve milletimizin iyiliği, selameti, geleceği için yapılan çalışmalardır. Önyargılara teslim olan aklını bir kenara bırakmış olur ve hakikatleri göremez.

"Hazırlık yapmak için tek bir gün var, o da bugündür" ve "son pişmanlık fayda etmez" sözlerini kendimize motto yapmamız gerekiyor. Zira dünyanın her yerindeki Türkler boşvercilikleriyle, gerçekleri görmezden gelmeleriyle, işlerini son ana bırakmalarıyla, fallardan ve yıldızlardan haber alıp hareket etmeye çalışmalarıyla, gerçek ve faydalı çalışmalar üretenleri küçümsemeleriyle meşhurdur. O yüzden büyük belaların ve afetlerin genelde Türkler üstüne geldiğini görüyoruz. Zira bilim, akıl, inanç, bilgi, kültür gibi kavramları bir kenara bırakıp sadece gösterişçiliğe kendinizi verdiğinizde acı gerçekler yakanıza yapışıyor. "Ölür kurtulurum", "mukadderat", "kaderde yazan olur" gibi sözlerle keyfi hareket edenler çok fazladır. Tasavvufa göre her insan kendi kaderini kendisi yazar. Zira Allah insana "cüzi irade" vermiştir ve sınava sokmuştur. Sınavda olan insanlardır, Allah değil. O yüzden biz, Allah katından bize verilen aklı, imanı, itikadı, kültürü, bilinci, gayreti kullanmak zorundayız. Her şeyi kendi haline bırakamayız. Dinde her şeyi kendi haline bırakmak yoktur.

Ahir Zamanda yaşıyoruz. Hristiyanlığın ve İslamiyet'in kaynaklarında Ahir Zaman alametleri ve işaretleri anlatılmaktadır. İslamiyet'te Tarık Yıldızı ve Hristiyanlıkta Pelin Yıldızı olarak ifade edilen "Yıkıcı" Dünya'ya çarptığında insanların çoğu ölüp gitmiş olacaktır. Muhtemeldir ki geriye sadece 3-5 milyon insan kalacaktır. Onlar da son mücadelelerini vereceklerdir. Biz işte böyle bir zamana hazırlanmak için çaba sarf ediyoruz. Amacımız ölümden kaçmak değildir. Amacımız samimi bir Müslüman olarak kulluk vazifemizi yerine getirmek ve sevdiklerimizi Ahir Zaman kötülüklerinden, afetlerinden ve felaketlerinden muhafaza etmektir ve dahi Ahir Zamanın sefilane ve yıkıcı etkilerinden mümkün olduğunca korunmaya çalışmaktır. Samimi ve akıllı bir Müslüman zaten önce tedbirini alır, sonra da Allah'a tevekkül eder. Bu konularla ilgisi olmayan, bizim anlatımlarımızı takip etmemiş olan, sadece meraktan ötürü ilgi göstermiş olan lütfen bizi boşuna oyalamasın. Zira Ahir Zaman ilmi, Afetler ve Felaketler ile ilgili bilimsel açıklamalar, Tarık Yıldızı kısa sürede anlatılacak konular değildir. Öncelikle bu konular hakkında bir şeyler öğrenin ve ondan sonra istiyorsanız, kararlıysanız, gayretliyseniz bize başvurun.

AFETLER VE FELAKETLER YAŞAMIMIZIN PARÇASI

Büyük bir afet veya felaket meydana geldiğinde şunlardan olma ihtimaliniz vardır:

 

a. Canınızdan

b. Malınızdan

c. Sevdiklerinizden

ç. İşinizden

d. Dostlarınızdan

e. Evinizden

f. İşyerinizden

g. Umutlarınızdan

 

Bunların bir kısmını para ile geri elde edebilirsiniz. Ancak günümüzde artık mülk almanın bile devasa paralar olduğunu düşünecek olursanız bir çok insan için Afet veya Felaket belki de yaşama tutunmanın son anı olacaktır. Vakit saat dolmuşsa ölüm haktır ama vakit dolmamışsa o belirsizliğin içinde sürünmek ve tükenip gitmek vardır. Umursamazsanız ve görmezden gelirseniz başınıza gelen çaresizliğin müsebbibi siz olursunuz. Devir, gösteriş için bir sürü para harcama devri değildir. Allah onca ilmi, aklı, dini anlatımları bize boşuna vermedi. Hem insanların akıldan, bilimden / ilimden, dinden bahsedip hem de Afetlere ve Felaketlere hazırlanmaması ne kadar tutarlıdır?

 

Türkiye Afetler ve Felaketler açısından en tehlikeli coğrafyadır. Ülkemizin % 8 kadarı güvenli sayılabilecek coğrafyadır. Geriye kalanı Afetler ve Felaketler açısından güvensizdir. Tam güvenli alan arıyorsanız % 1-2 arasında bir alandır.

 

Afetlere ve Felaketlere hazırlık yapmaz ve tedbirinizi almazsanız:

 

a. Yaşam alanları ortadan kalkarsa yeni yerleşim alanını kendi başınıza kuramazsınız

b. İnsanlar ne yapacaklarını bilemezler, şaşkınlık içinde kalırsınız

c. Birlik anlayışı ile önceden organize olmakta geç kalınmıştır

ç. Birbirine güvenebilecek insanları bulamazsınız

d. Güvenli bir kamp alanı kuracak bilgiyi o vakitte elde edemezsiniz

e. Bulunduğunuz yerin diğer yerlere göre güvenli olup olmadığını bilemezsiniz

f. Afet geçtikten sonra güç birliği edip yeni bir hayat kuracak yoldaşlar bulamazsınız

g. Başka yerlere göç etmek isteseniz de oraların güvenli olup olmadığını bilemezsiniz

ğ. Afetler ve Felaketler esnasında gerekli olacak hayati bilgilere erişemezsiniz.

Nibiru / Tarık Yıldızı gibi olağanüstü bir yıldız Dünya'ya temas ederse neler olur?

 

1. Yaşam alanları tamamen yıkılır

2. Çok sayıda insanın ölmesi

3. Teknolojinin ortadan kalkması

4. Meydana gelecek kargaşa dolayısıyla insanların savaşa tutuşması

5. Kullanılabilir toprak ve su miktarının azalması

Biz kendimizi nasıl kurtaracağız?

 

1. Hazırlık yapacağız: Bilgi, Kamp Malzemeleri, Planlama, Analiz, Olasılıkları Değerlendirme. Bilgi, Analiz ve Olasılıkları Değerlendirme konularında biz 3 yıldır çalışmalar sürdürüyoruz. Pek çok doküman ve harita hazırladık.

 

2. Zamanlamayı gözeteceğiz: Afetlerin çoğunun gelişim süreci vardır. Süreçleri takip ederek tedbirli olacağız. Gerekiyorsa bina dışına ve gerekiyorsa şehir dışında güvenli alana çıkacağız.

 

a. Deprem olmadan önce İyonosfer'de ve Toprakta aşırı elektrik yüklenmeleri olur. Windy gibi bir uygulama ile bunları görebilirsiniz. Ayrıca deprem olmadan önce havada elektriklenme (saçlarda statik elektrik gibi) ve gri bulut oluşumları olur.

 

b. Volkanik patlamalardan önce depremler oluşur ve volkanlardan su buharı çıkışı meydana gelir.

 

c. Nibiru meydana çıkmadan önce aşamaları vardır. Bunları anlattık. Nibiru sayhasının hemen ardından hazırlıklarımızı tamamlayacağız ve en geç Nibiru'nun meydana çıkmasından 1 hafta içerisinde güvenli alanlara geçeceğiz.

 

3. Birlik olabileceğimiz organizasyonlara katılacağız: Oba / kamp organizasyonu bu konuda en hesaplısı, en güvenlisi ve en kolay katılım olanıdır. Sığınak satın almaya veya yaptırmaya çalışsanız en ucuzu 100000 doların üzerindedir.

Dikkat edeceklerimiz

 

Artık hiç kimseye güvenilmeyeceğini öğrenmiş olmanız gerekir. Başkalarına güvenme konusu 1980'larda bitti. Sadece sizde kalması gereken şeyleri başkalarıyla asla paylaşmayın. "Sırrını verme dostuna, onun da dostu var unutma.." Herkes sizin her şeyinizi bilmek zorunda değil. Özellikle de size ait ve sır olarak kalması gereken bilgileri ve belgeleri asla internette paylaşmayın. Dünyadaki herkes sizin dostunuz asla değil. O kadar da saf olmayın.

 

1. Hiçbir zaman ve hiçbir yerde "kamp" ya da "oba" isimlerini zikretmeyin. Gidip kamp alanını kurmuş olsanız dahi kimseye söylemeyin.

 

2. Oba / kamp organizasyonu ile ilgili elinizdeki bilgileri ve belgeleri başkalarıyla paylaşmayın. Özellikle de gaza geldiğiniz zamanlarda.

 

3. Oba / kamp alanlarına gitmek üzere birilerini "hadi" demesini beklemeyin. Uygun koşulu yakaladığınız anda konumunuzu değiştirip kamp alanlarına geçin.

 

4. Mümkün mertebe önceden kamp malzemeleri alın. Zira kaotik zamanlarda başkalarının gelip sizinle ilgilenmesini beklememelisiniz.

 

5. Oba / kamp konularında internette paylaşımlar yapmayın ve oba / kamp katılımcıları ile görüşmeye uğraşmayın. Biz kamp katılımcılarının birbirleriyle görüşmeleri konusunu defalarca kere denedik ve her seferinde insanlar birbirlerine küstü. Tanışma ve görüşme işini kamp alanına bırakın. Beşeri diyaloglar bizim milletimize göre değil.

BAT ÇALIŞMALARINDAN EDİNMEK İSTİYORSANIZ

Özel İlgi Alanı: Olası ve Olmakta Olan Afetlere ve Felaketlere Karşı Genel ve Kişisel Güvenlik Araştırmaları, Analizleri ve Çözüm Yolları

 

İLETİŞİM:

 

Bülent Turgut > bulentturgut@mail.ru

Ertuğrul Yılmaz > adembaba22@yandex.com

 

ÇALIŞMALARDAN EDİNMEK İÇİN

 

Ertuğrul Bey ile veya benimle görüşünüz.

 

 

BAT YAYINLARI

 

Güvenli Alan Yayınları

Şansınızı % 60 artırın

 

3 yıldır yoğun şekilde üzerinde çalışılan konuları içerir. Çeşitli dokümanları ve haritaları içermektedir. Dünyanın farklı ülkeleri için çalışmalar yapılmıştır. Çalışmalarımızı 2024 yılı içerisinde olgunlaştırarak yayınevine basılması için vereceğiz. İnşallah yayınlarımızı kitaplar halinde yayınevlerinden ve kitabevlerinden sunacağız. Sadece çalışmalarımız hakkında bilgi vermek istedik. Çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Çalışma ana grupları şu şekildedir:

 

1. Surviving yani Doğada Hayatta Kalma ile ilgili dokümanlar

2. Önemli harita setleri

3. Genel sağlık, IFAK ve İlkyardım dokümanları

4. Doğada yenilebilir bitkiler

5. Hazırlıksızlar için hayatta kalma

6. Güvenli alanlar dokümanı

7. Su basması haritaları

 

Bu bilgiler size ne sağlar?

 

1. Elektrik ve internet gittiğinde bilgiye erişmeniz kolay olur

2. Büyük afetler zamanında bir umudunuz olur

3. Büyük afetler zamanında ne yapacağınızı bilirsiniz

4. Birçok faydalı bilgiyi elinizin altında bulundurursunuz

5. İnsanların çoğu bilgilere internet üzerinden erişiyor ve gitgide insanların faydalı bilgilere erişimi engelleniyor ki yayınlarla siz bu engelleri aşmış olursunuz

6. Kendiniz bilgi toplamak için uğraşmazsınız ve neyin size fayda getireceği konusunda körü körüne yol almazsınız

7. Büyük afetler zamanında tehlikeli yollardan yol almazsınız

 

A. Şehirlerden Kaçış

 

1. Türkiye Şehirlerinden Kaçış

 

Büyük afetler ve felaketler söz konusu olduğunda Türkiye şehirlerinden güvenli alanlara doğru kaçış planıdır.

 

1, 3, 5, 7 şehre göre çalışması yapılır. Kişiye özel; standart veya detaylı rapor hazırlanarak yapılabilmektedir.

 

2. Dünya Şehirlerinden Kaçış

 

Büyük afetler ve felaketler söz konusu olduğunda Türkiye şehirlerinden güvenli alanlara doğru kaçış planıdır.

 

1, 3, 5, 7 şehre göre çalışması yapılır. Kişiye özel; standart veya detaylı rapor hazırlanarak yapılabilmektedir.

 

3. Aile Oba Alanı

 

Aile fertlerinizle ve dostlarınızla birlikte size özel bir oba organizasyonunu planlayabiliriz. 10 ana katılımcı ve 100 kişiye kadar yandaş olabilmektedir. İlaveten farklı şehirlerden kaçış planları da oluşturulmaktadır.

 

4. Danışmanlıklar

 

Şehirlerden kaçış çalışması yaptırdıktan sonra ilave olarak Danışmanlık alabilir ve çeşitli konularda bilgi alıp sorularınızı yöneltebilirsiniz. Sadece sizin aldığınız hizmeti içeren bilgileri ve soruları sorma hakkınız bulunmaktadır.

B. Güvenli Alanlar

 

1. Güvenli Alan Türkiye Şehir Haritaları

 

Türkiye'nin 81 ili ve KKTC için oluşturulan Güvenli Alan Haritaları sayesinde Jeolojik, Coğrafi ve Afetler yönünden hangi alanların daha güvenli olabileceği konusunda fikir sahibi olursunuz, bakış açınızı genişletirsiniz.

 

2. Güvenli Alan Dünya Şehir Haritaları

 

Dünya ülkeleri ve şehirleri için oluşturulan Güvenli Alan Haritaları sayesinde Jeolojik, Coğrafi ve Afetler yönünden hangi alanların daha güvenli olabileceği konusunda fikir sahibi olursunuz, bakış açınızı genişletirsiniz.

 

3. Off-Grid Yaşam Dokümanları

 

Şebekeden kopuk olarak ve genelde ilkel şartlarda yaşamanın tecrübe edilmiş kolay yöntemleri bulunur. Siz kendinizi bu konuda eğitirseniz ve basit araçlar ve teknikler geliştirebilirseniz güvenli bir yaşam kurabilirsiniz.

 

4. Faydalı Dokümanlar

 

Zor zamanları daha kolay atlatmak için gerekli olan çeşitli dokümanları, içinde pek çok doküman olan klasörleri, harita setlerini edinebilirsiniz. Böylece kendi dijital arşivinizi oluşturabilir, herhangi bir zamanda bunları kullanabilirsiniz.

C. Su Basması Haritaları

 

1. Türkiye Su Basması Haritaları

 

Türkiye 3 tarafı denizlerle kaplı ve akarsular yönünden de zengin bir ülke. Deniz kıyılarında olan bir çok yer geçmişte de deniz ve/veya ırmak suları altında kalmıştır. 10-15000 yıllık afet döngüleri içerisinde denizlerden karalara su yürümesi görülmüştür.

 

2. Turan Yurtları Su Basması Haritaları

 

Tarık Yıldızı'nın meydana getireceği basınç çok yüksek olacağı için büyük iç denizlerde büyük miktarda kabarmalar meydana gelecektir. Hazar Denizi kıyısındaki, deniz kıyılarındaki ve özellikle su altında kalacak Rusya'ya komşu Turan yurtları da sular altında kalacaktır.

 

3. Dünya Ülkeleri Su Basması Haritaları

 

Okyanus ve deniz kıyılarında bulunan ülkeler Tarık Yıldızı'nın Dünya ile çarpışması sonucunda dev tsunamilerin ardışık binlercesiyle ve karalara su yürümesi sorunuyla boğuşacaklardır. Bu tür olayların dünyada birkaç bin senede bir kısmi ya da küresel olduğu biliniyor.

 

4. Arap Ülkeleri Su Basması Haritaları

 

Arap ülkelerinin çoğu deniz kıyılarında bulunmaktadır. Tarık Yıldızı'nın gelişi sırasında bu ülkeler de çok yoğun ve güçlü şekilde su basması ile karşı karşıya kalacaklardır. Hareket planlaması yapmak için nerelere ne kadar su gireceğini bilmek büyük avantajdır.

Ç. Hayatta Kalma

 

1. Hiç Hazırlığı Olmayanlar İçin

 

Eğer hiçbir kamp malzemesine ve araca sahip değilseniz doğada nasıl hayatta kalabileceğinize dair bilgilerin yer aldığı dokümanlar çok işinize yarayabilir, hayata tutunmanızı sağlayabilir.

 

2. Ciddi Hazırlıkçılar İçin

 

Hazırlıkçı olarak ciddi çalışmalar içine girmişseniz neler edinmeniz, neler yapmanız, kendinizi nasıl disipline etmeniz, stresle nasıl başa çıkacağınız gibi konularda yayınlar sizin için.

 

3. Destek Haritaları

 

Kaotik ve kötü zamanlarda en önemli rehberiniz elinizdeki işe yarar ve belli konularda hazırlanmış haritalar olur. Böylece çeşitli durumlarda nasıl hareket edebileceğinizi bilirsiniz.

 

4. IFAK, İlkyardım ve Sağlık

 

Doğada hayatta kalma sırasında kullanabileceğiniz IFAK, ilkyardım ve sağlık bilgilerini doğanın gücünü yanınıza alarak sıkıntılarınızı gidermeniz ve yaşamınızı sürdürmeniz içindir.

 

 

AFET RİSK ANALİZLERİ
ÜZERİNE ÖZEL ÇALIŞMALAR

Büyük Türkiye Şehirleri

Afet Güvenlik Çalışmaları

 

İstanbul Afet Plan

İzmir Afet Plan

Antalya Afet Plan

Mersin Afet Plan

Adana Afet Plan

Çanakkale Afet Plan

Samsun Afet Plan

Trabzon Afet Plan

Bursa Afet Plan

Manisa Afet Plan

Muğla Afet Plan

Tekirdağ Afet Plan

Büyük Türkiye Şehirleri İçin

Oba / Kamp Yapıları

 

İstanbul İçin Oba / Kamp

İzmir İçin Oba / Kamp

Antalya İçin Oba / Kamp

Mersin İçin Oba / Kamp

Adana İçin Oba / Kamp

Çanakkale İçin Oba / Kamp

Samsun İçin Oba / Kamp

Trabzon İçin Oba / Kamp

Bursa İçin Oba / Kamp

Manisa İçin Oba / Kamp

Muğla İçin Oba / Kamp

Tekirdağ İçin Oba / Kamp

Büyük Türkiye Şehirlerinden

Kaçış Planları

 

İstanbul'dan Kaçış Planı

İzmir'den Kaçış Planı

Antalya'dan Kaçış Planı

Mersin'den Kaçış Planı

Adana'dan Kaçış Planı

Çanakkale'den Kaçış Planı

Samsun'dan Kaçış Planı

Trabzon'dan Kaçış Planı

Bursa'dan Kaçış Planı

Manisa'dan Kaçış Planı

Muğla'dan Kaçış Planı

Tekirdağ'dan Kaçış Planı

World Cities

Disaster Security Studies

 

New York Disaster Plan

Los Angeles Disaster Plan

Tokyo Disaster Plan

Seoul Disaster Plan

London Disaster Plan

Berlin Disaster Plan

Paris Disaster Plan

Rome Disaster Plan

Moscow Disaster Plan

Astana Disaster Plan

Mecca Disaster Plan

Damascus Disaster Plan

Medina Disaster Plan

Cairo Disaster Plan

Madrid Disaster Plan

Rio de Janeiro Disaster Plan

Ottawa Disaster Plan

Vienna Disaster Plan

Melbourne Disaster Plan

Mumbai Disaster Plan

Doküman Setleri (Dijital)

 

Teker Teker Dokümanlar

Küçük Yayın Paketi

Orta Yayın Paketi

Büyük Yayın Paketi

 

 

 

OBA / KAMP ORGANİZASYONU

 

Şansınızı % 50 artırın

 

Tesis ya da sığınak için devasa bütçeler ayıramayacak olanlar için Afet ve Felaket zamanlarında bir araya gelmek için alternatif yoldur. Türk ataları onbinlerce yıl boyunca bu yolu izlemişler ve hayatta kalmayı becermişlerdir. Elinizde dokümanlarınız, bir araya gelmek için haritalarınız, birbirinizi tanımak için kimliğiniz ve parolalarınız, telsizden çağrı yapmak için kodunuz olur. Üstelik dünyanın bir çok ülkesinde oba / kamp yapıları için organizasyon yapılmıştır.

Size neler sağlar?

1. Güvenebileceğiniz insanlarla birlik olmanızı sağlar

2. Dayanışma ve görev bölümü içinde hareket etmenizi sağlar

3. Farklı imkanları ve aletleri olan insanların yaşamı kolaylaşır

4. Milyon dolarlık sığınak yaptıramayacak olan için en iyi çözümdür

5. Geçerlilik süresi olmadan kaotik herhangi bir zamanda gidilebilir

6. Temel prensipleri belli olan yapılardır

 

Oba türleri

 

Türkütopya VIP Obaları

Türkitopya Türkiye Obaları

Türkütopya Turan Obaları

Türkütopya Dünya Obaları

Türkütopya Arap Obaları

Türkütopya Gökoba Obaları

 

 

 

KURTULUŞ REHBERİ KİTABI

 

Şansınızı % 40 artırın

 

https://www.kurtulusrehberi.com/

 

Satın Almak İçin:

FLORA KİTAP: https://www.florakitap.com/product-page/kurtuluş-rehberi

TRENDYOL: https://www.trendyol.com/pd/lora-yayincilik/bulent-turgut-kurtulus-rehberi-p-763665494?boutiqueId=61&merchantId=474823

İMZALI KİTAP VE KAMPANYALAR: https://www.kurtulusrehberi.com/ozel-teklif 

Temel olarak bilinmesi gereken bilgileri, Türkiye'nin 81 ili için güvenli alanların belirlendiği haritaları ve afetlere yönelik güvenlik analizlerini içeren eserdir. Diğer çalışmalar (Güvenli Alan Yayınları) ile birlikte kullanılırsa etkili olur.

 

1. Şehrinizin afet ve felaket türlerine göre güvenlik analizi

2. Şehrinize ait önemli bilgiler

3. Şehrinizde bulunan güvenli alanları tespiti

4. Şehrinizin maden haritası

5. (Eğer varsa) Şehriniz için olası su basması haritası

 

gibi bilgileri içermektedir.

YEN PROJELER VE ÇALIŞMALAR

Milletimizin ve ülkemizin selametine ve geleceğine katkıda bulunmak için çaba gösteriyoruz. Sorunları anlatıp geçen değil, onlara çözüm üreten de oluyoruz.

Ahir Zamanda (içinde bulunduğumu zamanda) bizi neler bekliyor?

Bu milletin iyiliğine ve geleceğine destek vermek, yatırım yapmak, yol açmak için bu ülkenin varlıklı insanları ve devleti bizim projelerimize de destek vermelidir. Zira gün günden kötüye geliyor. Doğal afetler ve felaketler giderek artıyor ve güçleniyor. Bu alanda daha ciddi çalışmalar yapabilecek akılda insanlara destek verilmezse bugün başkasına uğrayan afetler ve felaketler yarın onlara da uğrayacaktır. Küreselcilerin yıkım projeleri ve bir adı "Yıkıcı / Destroyer" olarak Tarık Yılıdızı'nın getireceği büyük yıkım ve sıfırlama bütün dünyayı perişan edecektir. Bırakın bizim anlattıklarımızı; Hz.Muhammed (ASM), Kur'an-ı Kerim, Hz.Ali (as), büyük İslam alimleri, günümüz din adamları dahi Tarık Yıldızı'ndan haber veriyorlar. Artık 300-500 yıl kalmadı. Bazıları da "onlar Yahudi / Şia uydurması" diyor. Bunlar cahilce ve ahmakça ifadelerdir. Hiçbir şey araştırmadan ve okumadan sadece kendi kanaatlerini anlatmaktadırlar. O zaman Allah'a, Hz.Muhammed'e (ASM), Hz.Ali'ye ve büyük İslam alimlerine alenen "yalancı" demiş oluyorlar. Hz.Muhammed'in (ASM) bildirdiğine göre insanlığın ömrü en fazla 15. Hicri Asra kadardır. Şu anda 1445 yılındayız. Geriye kalıyor 55 Hicri yıl. Bunun 40 yılı Son Asr-ı Saade Dönemi'dir. Geriye kalıyor "en fazla" 15 Hicri yıl. Bu süreçte yaşanacak olaylar da İslami kaynaklarda şu şekilden özetlenebilir (sadece büyük olayları ve kişileri yazıyoruz):

 

1. Tarık Yıldızı'nın gelmesi ve Dünya nüfusunu çok azaltması. Hristiyanlıkta Pelin olarak belirtilen yıldız olup 7 Trompet bahsinde geçer.

2. Mehdi'nin ortaya çıkması

3. Mesih İsa'nın (as) yeryüzüne inmesi

4. Dabbet'ül Arz'ın meydana çıkması ve Kafirler ile Münafıkları işaretlemesi

5. Rum-Müslüman Savaşları 

6. Müslüman toplumların çoğunun yok olması (maalesef Münafıklık çok fazla)

7. Melhame-i Kübra savaşları: 3 Savaş

8. Deccal'in ortaya çıkması

9. Büyük Süfyanın ortaya çıkması

10. Büyük kıtlık ve kuraklık yılları

11. Üç büyük salgın ile insanların kırılması

12. Şeytanların ve kötü cinlerin şehirlere doluşması, Meleklerin ve samimi Müslümanların kırsala göç etmesi

13. İlmin ve doğru itikadın dünyadan kalkması (çok az insan doğru yolda kalır)

14. Rehber ve Lider olabilecek kalitede insanların azalması

15. İnsanların azgınlaşması ve ahlaksızlaşması

16. Cehaletin ve ahmaklığın artması

17. İnsanların anlama kabiliyetinin azalması ve saçma şeylere yönelmesi

18. Yecüc ve Mecüc saldırıları

19. Hz.İsa'nın (as) sultanlık dönemi (Son Asr-ı Saadet: En çok 40 yıl) 

Tarık Yıldızı gelip geçtikten sonra dünyada 3-5 milyon insan kalacaktır. Hz.İsa'nın (as) Yecüc Mecüc ile mücadelesi sonrası ise sadece 30000 insan kalacaktır. Diğer bütün insanlar ölüp gidecektir. Ölenlerin çoğunluğu ise maalesef ya Kafir ya da Münafık olarak dünyadan çekilecektir. Samimi Müslüman olan bir avuç insan kalacak, onlar çok sıkıntı çekecek, Deccal'ın hakimiyetinde dışlanacak ve aşağılanacak, bir çok uğraşlarında başarısız olacaklardır. Allah elbette onların iyi niyetlerini ve gayretlerini bilmektedir, Hesap Günü onlara en güzel hediyeleri de verecektir İnşallah. Kafirler ve Münafıklar samimi Müslümanlarla sürekli dalga geçecekleri ve ilme kulak vermeyecekleri için ne yaşamlarından lezzet alacaklar, ne doğru yolda duracaklar, ne de iyi insanları destekleyeceklerdir. Onların yeri ebedi cehennemdir.

Herkes yolunu ve safını seçiyor. Dabbet'ül Arz denilen mahluk, insanların niyetlerine, düşüncelerine ve amellerine göre onları "Müslüman", "Kafir," "Münafık" diye damgalayacaktır. Gitmediği insan kalmayacaktır. 

Bir ülkede varlıklı insanlar hayatın gerçeklerine ve maneviyata duyarsız, fakirler ise dünya sevdasına kapılıp hevesleri peşinde her şeyini harcayan bir ruh haline girmişse o ülkede huzur, güven, gelişim, akıl kalmamış demektir. Dünya kötüye gidiyorsa bunda yapması gerekenleri yapmayanları ve yapmaması gerekenleri de yapanların payı büyüktür. Elbette ki kasırga sizin varlığınızı da içine alasıya kadar eğleşeceksiniz. Ama sonrasında iki cihan da büyük bir yıkım getiriyor.

Diyelim ki Ahir Zamanda olacağını söylediğimiz şeyler olmadı, Afetler ve Felaketler yaşamımızın bir parçası ve bunlara karşı hazırlık yapmak ne kadar akılsızca olabilir? Diyelim ki bizim söylediğimiz şeyler oldu ve siz bizi dikkate almadınız, halinizin ne olacağını hiç düşündünüz mü? Akılsız, ahmak, bencil, hasetçi, fitnebaz insanları dinleyerek ne kadar akıllı olabilirsiniz ki? Bizim söylediklerimizi dinleyip tedbir üzere hazırlık yaptığınızda hem bizim söylediğimiz olayların olmaması veya hem bizim söylediğimiz olayların olması halinde karlı çıkacağınızı göremiyor musunuz? Göremiyorsanız buna "gaflet uykusu" deniliyor. Biz onca çalışmayı boş yere yapmadık. İlimle, ferasetle, basiretle, bize söylendiği üzere çalışarak yaptık. Bütün uğraşlarımız bilimsel ve akli temellere uygundur. Bizi ve çalışmalarımızı tanımayanlar önyargılarıyla boş boş konuşuyorlar. Onlar umursamaz olmayı akıllı olmak olarak görüyorlar. Halbuki ne büyük bir akli zaafiyet içinde olduklarını bilmiyorlar.

"İnsanların çoğu neler olup bittiğinden haberdar değildir ve hatta haberdar olmadığının farkında bile değildir." Noah Chomsky


Sayhalar:

Sayhalar yani bağırışlar aslında kötü bir takım olayların gelişeceğine dair ilandır. Her birinde Dünya'da yıkımlar ve yok oluşlar çoğalır.

1. Tarık Yıldızı'nın Sayhası: Tarık Yıldızı'nın Dünya ile çarpışmasına en fazla 6 ay kaldığını ifade eden bir yakınlaşmadır. Bir çok insanın aklını alır, bir çok insanı sağır eder, bir çok insanı kör eder..

2. Mehdi'nin 3 Sayhası (Birincisinde yeryüzünde devasa depremler olur, ikincisinde bütün teknoloji ortadan kalkar, üçüncüsünde bütün Münafıkların ruhları bir anda kabzedilir ve onlar ebedi cehenneme gönderilir)

3. Hz.Cebrail'in (as) ve Şeytan'ın aynı gün Sayhaları: Hz.Cebrail'in (as) Sayhası ile Mehdi, Şeytan'ın Sayhası ile Büyük Süfyan çıkışı ilan edilir.

4. Her günah yaygınlaşıp yerleşim yerlerinin meleklerce "günahkar" ilan edilmesini ifade eden ve gökyüzünden gelen değişik sesler, Sayhalar

​​

Projeler ve Çalışmalar:

Hem kendiniz maddi kazanç elde etmek ve hem de insanlarınızın iyiliği için bir şeyler yapmak isterseniz sizi çalışmalarımıza destek vermeye davet ediyoruz. İyi bir tanıtım ile beklediğinizden fazlasını da bulabilirsiniz.

1. Fiziki Oba Alanları: Konteyner, kıl çadır, prefabrik ev türü materyaller ile Güvenli Alanlarda fiziki oba alanları kurulabilir. Ayrıca yer altına konteynerler ile sığınaklar da yapılabilir. Biz bu konuda işbirliğine açığız. Farklı ülkelerde bu tür yapılar oluşturduk. Ülkemizde de oluşturulabilir. Güvenlik açısında sadece obalara katılacak olanlara bilgiler verilir. Fiziki oba alanlarında; kamp yerleşim alanları, ekim yapılabilecek bahçeler, ahırlar ve ağıllar, teknik atölyeler gibi türlü şeyler hazırlanabilir.

2. Afet ve Felaket Stratejik Araştırma Merkezi kurulması: Yılların getirdiği tecrübe ve bilgi birikimi ile böyle bir merkezin kurulması ve çalışmalar yapması elzemdir. Bizim yönetimimiz altında ve farklı bakış açısıyla çok daha verimli ve faydalı çalışmalar yapılabilir.

3. Güvenli Alanlarda evler ve sığınaklar: Bizim ön çalışmalarını yaptığımı yerlerdeki Güvenli Alanlarda evler ve sığınaklar yapmak isteyenlerle işbirliği yapılabilir. Böylece yakın zamanda meydana gelen ve gelebilecek olan türlü afetlere ve felaketlere karşı daha güvenli olan yerlerde insanlar ikamet edebilirler. Hatta böyle alanlarda köyler de oluşturulabilir.

4. Yeni Yayınlar: Bugüne kadar yaptığımız yayın çalışmalarını daha da genişleterek ve yeni çalışmalar da yaparak tam bir Afet ve Felaket Yayın Külliyatı oluşturulabilir. Böylece Dünya'nın en tehlikeli coğrafyası olan Türkiye'de yaşayan insanlar için tam bir Başucu seti olur. İyi bir tanıtım yapılarak bütün Türk Dünyası'nda ve hatta bütün Dünya'da yayınlarımızın satışı mümkün olacaktır. Ticari potansiyeli çok yüksek bir konudur. Akıllı ve imaj, tanıtım, reklam konularıyla ilgilenecek kişilerin, firmaların, yayınevlerinin tam da aradığı ürün çeşididir. Bununla birlikte çeşitli firmalar ve STK'lar da sponsor olarak bu çalışmalara maddi destek verebilirler.

5. İnternet Fenomenleri ve Medya Mensupları ile çalışmalar: Gerçekten akıllı, faydalı, verimli bir uğraş içine girmek istiyorsanız bizimle birlikte hareket edin. Bu millete ve bu ülkeye faydanız olsun. Bizim ve çalışmalarımızın tanıtımlarını yapın ve siz de kazanın.

a. Sizi ücretsiz VIP Oba Organizasyonuna dahil edelim ve size doküman setleri gönderelim
b. Size vereceğimiz kodu takipçilerinizle sık sık paylaşın, onlara ücretsiz dokümanlar gönderelim
c. Size vereceğimiz kodu da kullanarak takipçileriniz ile oyunlar düzenleyin, hediye olarak onlara doküman setleri verelim 
ç. Kitabımızın tanıtımını yapın; normal fiyatının 3 misli ücret ile hem sizin ve hem de kitap yazarının resimli ve imzalı halde kitabı kişilere gönderelim. Siz de satış üzerinden para kazanın
d. Size vereceğimiz kod ile dokümanlarımızı almak isteyen takipçilerinizden gelen kazancı sizinle bölüşelim
e. Takipçilerinize çekilişle veya oyunla her ay 3 tane ücretsiz oba katılımı hediye edin
f. Yurtdışı obalarımız ve yabancı ülke afet analizlerimiz için İngilizce, Arapça, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Kazakça, Azerbaycan Türkçesi, Fransızca gibi dillerde tanıtımlar yapın, vereceğimiz kod ile siz de kazanın
g. Çalışmalarımızı tanıtan videolar çekin, kazancınızı artırın

​​

6. Türk Hazırlıkçılar Topluluğu (THT) ve Turkish Space Observers (TSO) Merkezi kurulması: Doğa aktiviteleri, gökyüzü gözlemciliği ve çeşitli eğitimler (çocuklar için temel insani değerler eğitimi, doğal bitkilerin kullanılması, Bushcraft, kampçılık, dağcılık, hazırlıkçılık, dar alan bahçeciliği, surviving, vs.) verilmesi konularıyla ilgilenen bir merkez kurmak istiyoruz. Bunu da köyde bir alan alarak yapabiliriz. Uygun bir araziye konteynerler kurarak burada çalışmaları sürdürmek istiyoruz. Tabi ki bunlarla gelir de elde etmek söz konusu olacaktır. Bu projemize destek vererek siz de kazançlı çıkabilirsiniz.

7. Satmak için ürünler üretimi: Bilgi materyalleri, takı, giyim ürünleri gibi çeşitli şeyleri üreterek satışınız yapabiliriz. Tasarımda ve tanıtımda biz elimizden geleni yaparız. Bunun için de ilk etapta sizin numuneler hazırlayıp bize göndermelisiniz. Hem sosyal medya hesaplarımızdan ve hem de websitelerimiz üzerinden ürünlerin tanıtımlarını yaparız. İlk etapta Nibiru / Tarık konusu ele alınabilir. Bu alanda en fazla bilgi sahip olanlardan birisi BAT'tır. 

1. Nibiru / Tarık baskılı tişörtler
2. Türk Hazırlıkçılar Topluluğu (Turkish Preppers Community) baskılı tişörtler
3. Nibiru baskılı tanıtım kartları: A6 boyutlarında kartlar
4. Nibiru'yu da içine alan Güneş Sistemi gezegenleri doğal taş dizisi (bileklik)
5. Nibiru + Dünya bir arada, yanları Sitrin ve Ametist doğal taş dizisi (bileklik)
6. Nibiru tanıtım broşürleri
7. Nibiru + Dünya bir arada Orgonite

Sonuç olarak;

Bu şekilde değişik fikirlere açık olduğumuzu belirtmek isteriz. Tabi belirli sınırlar dahilinde hareket etmek zorundayız. Zira yıllardır emek verdiğimiz şeylerin tamamen ücretsiz şekilde dağıtılmasını istemeyiz. Hem biz kazanalım, hem siz kazanın, hem de takipçileriniz kazansın.

1. İnsanlardan uzak yaşamı seçeceğiniz zaman biz size yer seçiminde ve neleri nasıl yapacağınız konusunda yardımcı oluruz
2. Size Geleneksel Şifa konularında bilgiler verebiliriz
3. Kırsalda kendinize gelir getirici hangi aktiviteleri yapabileceğinizi sizinle paylaşırız


Akıllı Devlet ne yapar veya yapmaz?

1. Gerçek ilim sahiplerine (diploma ilim sahibi olmak için referans değildir) destek çıkar ve onların çalışmalarına sponsor olur

2. Dünya'nın en tehlikeli coğrafyasında yaşıyorken Afetler ve Felaketler konusunda detaylı araştırmalar yapan insanlara destek çıkar

3. Gerçek alimlerin cahiller tarafından ötelenmesine ve kötülenmesine izin vermez

4. Gerçek ilim sahiplerinin ve iyi uğraşlar peşinde olanların açıklarını aramaz, onların kötü duruma düşeceği günü beklemez, onları her halükarda koruru ve gözetir

5. Değişimi değil, gelişimi destekler

6. Doğru ve düzgün araştırmalar ve analizler yapabilecek ilim sahibi insanlar için merkezler kurar, onların çalışmalarını değerlendirir


Akıllı Millet ne yapar veya yapmaz?

1. Gerçek alimleri kötülemez, aşağılamaz, görmezden gelmez, ötelemez

2. Gerçek ve faydalı ilimlere karşı düşmanlık beslemez

3. Saçma, sapkın, kötü fikirlere ve akımlara bel bağlamaz

4. Araştırmadığı ve okumadığı halde diploma ve ego sahibi olup kendini alim sanmaz

5. Kişisel çıkarlarına göre gerçek alimlere yaklaşmaz

6. Maddi ve manevi olarak gerçek alimleri her halükarda destekler, korur ve gözetir

7. Gerçek alimlerin açığını aramaz ve tekme atacağı günü beklemez

8. Haddini ve edebini bilir, rastgele konuşmaz ve ortalığı karıştırmaz

Bizimle iletişim kurun

Hizmetlerimizle ilgili aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişim kurabilirsiniz. Önce yukarıdaki "Ön Başvuru" yazısına göz atın ve eksik bilgi göndermeyin. Eksik, yanlış, gizlenmiş bilgi gönderirseniz başvurunuz dikkate alınmaz. Ön Başvuru sonrasında telefon görüşmesi olabilir. Hizmete ait kararlar e-posta yoluyla yazılı olarak bildirilir.

İletişim kurduğunuz için teşekkürler.

bottom of page