top of page
  • Yazarın fotoğrafıBülent Turgut

Şu anda Uzay Hava Durumu: G1-G2 Jeomanyetik Fırtına Seviyesi

Geçen haftalarda G3 seviyesinde idi ve her şey birbirine girmişti. Şu anda daha da kötü bir seviyeye ulaştı. Güneş'te devasa kara leke oluştu. Patlamalar maksimum seviyelere ulaştı.İyonosferde biriken iyon / elektron seviyesinde devasa bir artış görülüyor. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Siyah olan bölgelerde aşırı iyon yükü var. Hem İyonosferde ve hem de toprakta.. Bu da devasa kasıegaları, emp ile gelişen depremleri, volkanik patlamaları tetikliyor. Aynı zamanda insanlarda, hayvanlar ve bitkilerde baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulanması, psikolojik halin bozulması, depresyon, vücutta statik elektrik birikimi, çevresel radyasyonun artışı, hayvanların yönlerini bulamamaları ve sürülerin tuhaf davranışlar sergilemesi ya da intihar etmesi gibi şeylere de yol açıyor. Bir de elektrik ve elektronik sistemlerin ve cihazların bozulması, internet ve elektrik kesintileri, haberleşme altyapılarının çökmesi, elektrikli sistem kullanan araçların (hava, deniz, kara araçları ile ev aletleri) bozulması ve yanması, trafo patlamaları ya da aşırı ısınmaları oluşuyor. Büyük Güneş patlamaları ile birlikte Manyetosfere ve Heliosfere olan elektromanyetik baskı ve basınç artıyor. Bu da manyetik kutupların öne doğru 80 derece kadar eğilmesine yol açıyor. Manyetosfer çok zor duruma düşüyor ve dünyayı koruyamıyor.Our current space weather conditions are G1-G2 levels.


Afterwards it will/may calm down, but on the 3rd we will be back to G2 moderate level geomagnetic storm, this would be that coronal hole opening releasing the acceleration of solar winds carrying the highly charged particles.

Yukarıdaki resmi açıklayalım. Jeomanyetik fırtınalar arttıkça bu tür plazma deşarjları artar. Neler olur?

  1. Nibiru'dan gelen demir oksit tozları gökyüzünde fenomenler oluşturur. Bu tozlar insan, hayvan, bitki sağlığına çok olumsuz etkiler yapar ve nefes almayı zorlaştırır. Zatürre benzeri hastalıklara yol açar.

  2. Dünyaya inen radyasyon miktarı artar ve insanların, hayvanların, bitkilerin sağlığı aşırı etkilenir. İnsanlardaki ve hayvanlardaki gerginlik ve saldırganlık artar.

  3. Aşırı ışımalar dolayısıyla gözler zarar görür.

  4. Mikro ve makro seviyelerde frekanslar dünyaya gelir. Bunlar da canlıların biyorezonansını bozar. İnsanların algıları kapanır, epifiz bezi tıkanır.


Yukarıdaki üç resimde Nibiru'nun Güneş yakınından geçişi görülüyor. Nibiru Güneş'e yaklaştıkça Güneş patlamaları artıyor ve Koronal Yırtıklar oluşuyor. Şu anki yırtık devasa boyutta. Nibiru'nun ve Güneş'in elektromanyetik dalgaları aynı anda Dünya'yı vuruyor.MANYETOSFER'İN GÜNCEL DURUMU:

2009-2023 arasında Manyetosfer'in değişimi
Manyetosferin Normal hali (Yukarıdaki Resim).
1 Aralık 2023 günü muhtelif saatlerde Manyetosferin değişimleri. Kötüye gidişi gözler önüne seriyor.219 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page