top of page
 • Yazarın fotoğrafıBülent Turgut

Ay Takvimine göre Tarık'ın geliş süreci analizi
Dünya yılı ile Ahiret yılı farklıdır. 1000 Dünya yılı 1 Ahiret Yılına eşittir. Uzayın farklı yerlerinde dahi zaman kavramı farklı işler. Hatta farklı boyutlarda zaman yine farklı işler. İnsan ortalama ömrü 70 yıl ise 1 insan ömrü Ahiret yılına göre 20 gün kadar tutmaktadır. Allah kainatı 7 günde yarattı. Demem odur ki; insan, tabiatı ve zaman kavramı gereği her şey hemen olup bitsin ister. Ancak Allah, olayları vesilelere bağlayarak hükmünü verir. İnsan sabırsızdır çünkü nefs sahibidir. Ancak ilahi çizgi dahilinde yürüyen bazı işler de vardır. Biz onları hep göz ardı ederiz.


Yeni elde edeceğimiz bilgilere ve dokümanlara binaen "Tarık ne zaman gelecek" sorusuna yeni açıklamalar da ekleyebiliriz. Zira birbirinden bağımsız görünen Hadisler ve Hutbe bölümleri dahilinde zamanlama konusunda farklı görüşler ortaya çıkabiliyor. Bunların bizimle ilgisi yoktur. Alametler ve işaretler verilmiştir. Biz "hangi gün veya hangi yıl" konusundan da ziyade alametlere ve işaretlere bakmaktayız. Çok farklı ve yıkıcı olayların meydana çıkması gerekmektedir. Zira Tarık Yıldızı Büyük Yıkım getiriyor. Bu yıkımı da yaklaşma süreciyle birlikte yapmaya başlıyor.


1. Tarık Yıldızı'nın toplam yörüngesel hareketi 3567 yıldır. Bunun 1600 yılını bizim Güneş Yıldız Sistemimizde, 1000 yılını Nemesis Yıldız Sisteminde, 1000 yılını ara bölgede geçirmektedir. Yörüngesel hareketi dolayısıyla bir gelirken ve bir giderken olmak üzere iki kere Güneş, Dünya ve diğer gezegenler ile çok yoğun etkileşimlere girmektedir. Çok güçlü elektromanyetik dalgaları Güneş'i ve gezegenleri yoğun şekilde vurmaktadır. Üç boyutlu uzayda Dünya ile Tarık Yıldızı 25-30 kadar alanda birbirlerine yaklaşırlar ve Dünya bundan dolayı strese girer. Bunlardan 5-6 keresi çok daha fazla yakınlaşmadır. 1 veya 2 keresinde ise iki gezegen birbirine sürtünür, çarpar ya da çok yakından geçer.

2. Tarık Yıldızı İkiz Yıldız Sistemleri (Nemesis Yıldız Sistemi ile Güneş Yıldız Sistemi) arasında yörüngesel hareketine devam eder. Her iki Yıldız Sisteminde de yörüngesi bulunmaktadır. Bizim Yıldız Sistemimizdeki adı Tarık (Nibiru, Hercolubus, Pelin, vs.), diğer Yıldız Sistemi içindeki adı Nemesis Kızılı şeklindedir. 3. Tarık Yıldızı'nın Güneş Sistemimizdeki yörüngesel hareketi 1600 yıldan fazla. Yani bu yıldız öyle geçip giden türden değildir. Dünya'daki etkileri 1600 yıldan fazla sürmektedir.

4. Tarık Yıldızı üzerinde geçmişi insanlardan da eski olan Nefilim yani Anunnaki Cin Toplumunun bir bölümü bulunmaktadır. Onlar insanların yaratıcısı değildir, Allah'ın özel kullarıdır. Dünyaya gelip insanları öldürecek değiller. Eski çağlarda dünyada kendi hükümranlıklarını sürüyorlardı. İnsanların devri başlayınca onlar kendi boyutlarına dönmek zorunda kaldılar.

5. Tarık Yıldızı'nın Elektromanyetik Alan (Manyetosfer) çevresi 7,8 milyar km. Yıldızın elektromanyetik alanı içinde 13 adet uydusu, 150'den fazla gezegen yapısı, sönmüş cüce yıldız / kara delik, 3 adet 25'er milyon km uzunluğunda kuyruğu, ön tarafında siyah gaz kütlesi bulunmaktadır.


6. Tarık'ı çıplak gözle veya basit cihazlarla göremezsiniz. Kızıl ötesi ışık yaydığı için bu dalga boyunu algılayabilen özel teknik görüntüleme cihazları gereklidir. Ayrıca Tarık Yıldızı'nın uygun açıda bulunduğu günde 2 vakit vardır. Doğru hesaplama ile göksel koordinatları biliyorsanız kızıl ötesi filtresi bulunan elektronik teleskop ile görüntü alma şansınız olabilir.


7. Tarık Yıldızı bir Kuasar Sistemi'dir yani "gezegen doğuran" bir yapıdır. Bununla birlikte "Mini Galaktik Sistem" ve "Gezegen Kompleksi" olarak ta adlandırılmaktadır. Çok sıradışı bir yapıdır ve diğer göksel cisimlere benzemez.


8. Gökyüzünde gördüğünüz fenomen (sıradışı) görüntülerin çoğu Tarık Yıldızı ile alakalıdır. Daha birkaç yıl öncesine kadar bu fenomen görüntüleri çok ender görebiliyorduk. Şu anda dünyanın her yerinde ve farklı zamanlarda görebiliyoruz. Gökyüzünün kızıl ya da pembe renge boyanması (demir oksit),


9. Tarık Yıldızı'nın kendi etrafında ve yörüngesi etrafında döndüğünü biliyoruz. Nibiru'nun 4 farklı hareket tarzı ve hızı bulunmaktadır.


3 boyutlu uzaydaki hızları:


1. 360 km / saniye

2. 280 km / saniye

3. 140 km / saniye


Kara Delik dolayısıyla 4. ve 5. boyutlardaki hızı:


200 km / saniye


Nibiru Dünya'ya yaklaştıkça 5 boyut ta birbirine yaklaşacak ve uzay-zaman çizgisi daralacak. Tanımlanamayan yaratıkların (cinler ve şeytanlar) Dünya'ya geçişleri kolaylaşacak. Son 5-6 yıldır zaten bu oluyor.


10. Tarık Yıldızı ile ilgili seyredebileceğiniz en iyi yapım Graham Hancock tarafından yapılmış "Kadim Uygarlıklar" belgeselidir. Bu belgeselde sadece Tarık Yıldızı'nın adından bahsedilmez ancak birebir onun meydana getirdiği etkiler anlatılır. Özellikle "Apocalypse" bölümünü izlemenizi tavsiye ederim.


Tarık Yıldızı'nın Etkileri:


1. Gelirken etkileşim ve özellikle Güneş'e olan etkileri: 800 yıl

2. Gürültüsünün (sayhasının) duyulması

3. Meydana çıkması: Sayhadan sonra 3-4 ay

4. İki gezegenin birbirine sokulması: 40-60 gün

5. İki gezegenin en yakın konumlarına gelmesi: 3-4 gün

6. İlk uzaklaşma hareketleri: 40-60 gün

7. Çok yoğun etkileri: 7 yıl

8. Gitmesi esnasında etkileşim ve özellikle gezegenlere olan etkileri: 800 yılOLASI SAYHA İÇİN BEKLENEN TAKVİM: 29 EYLÜL 2023 (EĞER BU YIL İSE)


Takvim belirleme konularını Hadislerde ve Hz.Ali'nin Hutbelerinde anlatılanlara göre yorumladığımızı bilmeniz gerekiyor. Tarık Yıldızı'nın gelişi ile ilgili alametler ve işaretler vardır. Bunların çıkması da önem taşıyor. Yıldız'ın meydana çıkacağı yıl olacak görsel olaylar da izlenmelidir. Araplara ve bana göre bir çok alamet ve işaret çıktı. Ancak takvim konusunda belirsizlikler var. Zira gerçek Ramazan ayının çıkışını işaret edecek Hilal'in görünmesi ne zaman olacak, bilemeyiz.. Hilal'in çıkışı ile birlikte biraz daha netlik kazanacaktır. Bu yılın Ay Takvimine göre Ramazan Ayı Eylül ortası ile Ekim ortası arasına denk geliyor. Gözleyip bakacağız. Bizim yaptığımız işin yarısı ilim ise yarısı da gözlem ile analizdir. Bunu unutmayın. "Neden bu yıl olmadı" veya "hani bu yıl olacaktı" gibi sözlerle bizi töhmet altında bırakmayın. Zaten yeterinden fazla stres yaşıyoruz. Daha iyisini yapabiliyorsanız buyrun siz yapın.


Hz.Ali'nin (ra) kitaplarına Cefir yapanlar da Ramazan Ayı 23., 25., 27. veya 29. gününde sayhanın olabileceğini açıklıyorlar. Yeni bazı hadisler bulmuş arkadaşlar. Onlarda da Ramazan ayının başka günlerinde olabileceği ifade ediliyor. Ekim ayına kadar çalışmalarını sürdüreceklermiş.

 1. Ay Takvimi'ne göre Ramazan ayı ilk haftasında doğuda iki ateşten sütunun (çok güçlü plazma deşarjı) belirmesi.

 2. Ay Takvimi'ne göre Ramazan ayının ilk gününün ve ikinci haftasının ilk gününün Cuma gününe denk gelmesi.

 3. O yıl Kabe'ye gölge düşmemesi (yılda 2 kere normal olarak düşmüyor ancak 2'den fazla düşmemesi alamet kabul ediliyor ki 2023 yılında bu oldu)

 4. Kabe'yi böceklerin basması.

 5. Arap çöllerinin yeşermesi ve dağlardan sular fışkırması.

 6. Müslümanların eziyet ve zulüm altında inlemeleri.

 7. Yahudilerin Siyon Devleti adına faaliyetleri ki Meksika'da 15 tane kırmızı düve bu yıl İsrail'e gönderildi.

 8. Kötü yöneticilerin ve kötü din adamlarının İslam coğrafyasını ellerine alması.

 9. Ortadoğu'da savaş tamtamlarının çalması.TEMEL BİLGİLER


 1. Ay Takvimi, Ay'ın hareketlerine ve suyun gelgitine göre hesaplama ile oluşturulmuş kadim bir takvim türüdür. Mısır medeniyetinde insanlar Nil Nehri'nin kabarma zamanlarına göre tarım yaparlardı. O kabarmalar da Ay'ın hallerine göre şekillenirdi. Araplar da aynı takvimi kullandılar. Hz.Muhammed'in (ASM) yaşadığı zamanda Ay Takvimi kullanıldı. Hadisleri referans alıyorsanız takvimleme konularında Ay Takvimi'ne göre açıklama yapmalısınız.

 2. Hicri Takvim, Hz.Muhammed'in (ASM) Mekke'den Medine'ye hicret ettiği yılı başlangıç noktası kabul eder. Bu takvim Hz.Ömer zamanında icat edilip kullanılmaya başlandı. Biz ısrarla "Ay Takvimi" dememize karşın hala bazı geri zekalıların Hicri Takvimden bahsetmeleri sadece bizim zamanımızı öldürmektir.

 3. Bazı insanların İslami açıklamaları referans alıp ya da almayıp "şu tarihte Tarık gelecek" şeklinde beyan yapmaları tamamen uydurmadır. Hiçbir kaynak göstermeden veya yıldız falına (Astroloji) göre fikir beyan etmeleri tamamen geri zekalılık örneğidir. Bizim de böyle saçmalıklara inanmamızı kimse bekleyemez.

 4. Yıldız falcılarının veya bazı sözde dindarların "bunların olmasına daha 200-300 yıl var" demeleri tamamen yalandır. Zira bir Hadiste "Ümmetin ömrünün 14 ve 15 asırlar arasında son bulacağı" açıkça ifade edilmiştir. Bu yıl 1444'tür. Yani 200 yıl olması mümkün değildir. Hz.İsa'nın sultanlık dönemi ve ondan sonraki bilinçli kalma dönemi 40 yıldır. Geriye 16 yıl kalıyor. Bunun da Ay Takvimi yılı olduğunu unutmayın. Yani en fazla bize belki 5-6 yıl kalıyor. Hesaplama yapıyorsanız mantık ve ölçü çerçevesinde yapın. Atıp tutup durmayın.13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page