top of page
  • Yazarın fotoğrafıBülent Turgut

BAT Kitap ÇalışmalarıÇalışmaları devam eden kitap hazırlıkları:


1. Şifanın İzinde

2. Hazırlıkçı Kütüphanesi: 7-8 kitap

3. Turgutoğulları'nın Atası Turgut Bey Tarihi Romanı

4. Ayrı ayrı bahsettiğim konularda yayınlar (biraz önce paylaştıklarımla ilgili)


Kitaplar, harita setleri ve diğer yayınlar basılı olarak ta yayınevinden ve kitabevlerinden sunulacaktır.


Hesaplarımda ve websitelerimde yaptığım çalışmaları anlatıyorum ki boş durmadığımı bilesiniz.


Türk Dünyası'ndaki Türkler ve hatta diğer Müslümanlar okumak,öğrenmek, kendini geliştirmek, kötü zamanlara karşı tedbirler almak gibi konularda çok çok zayıflar. Macaristan'da, Finlandiya'da, Almanya'da, Kazakistan'da, ABD'de bulunan yardımcılarım bu tür yayınları çok geniş kitlelere ulaştırıyorlar ve yabancı ülkelerde kurulan obalara katılım sağlıyorlar. Türk Dünyası'nda ise devede kulak bile olmayan bir durum var. Türkler ve Müslümanlar mal almaya, keyfe, gününü geçirmeye çok daha eğilim gösteriyor. Ahiret için çalışıyorlar desek kendimize yalan söylemiş oluruz. Allah herkes hakkında hayırlısını versin.


Ülkemizde kitap alma oranı binde 2'nin altında.. Faydalı kitap okuma oranı desek.. Onbinde 1'in altında.. Böyle bir ülkede zeka gelişimi olabilir mi?


Sözlerim meclisten dışarı. Yanlış anlaşılmasın. Durum değerlendirmesi yapıyoruz. Bir şeyleri düzeltmek için çok uğraştım ama olmuyor. Böyle bıraktım gidiyor. Herkes bildiği gibi devam etsin. Ama Hesap Günü kimse karşıma gelip te "sen bize anlatmadın ki" demesin. En çok anlatan ve çözüm yolları için çaba gösteren insan olmaya çalıştım. 20 yıldır uğraşıyorum.


"Gelişmekte olan, gelişmemiş, çok gelişmiş ülkeler var. Bizim milletimiz gelişmeye niyeti bile olmayan sınıfında.." İlber Ortaylı


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page