top of page
  • Yazarın fotoğrafıBülent Turgut

Bir dostumuza cevaben
www.kurtulusrehberi.com sitemin blog sayfasında www.kurtulusrehberi.com/blog bazı yazılar var. Onları okursanız iyi olur. Açıklamalar var. Doğru ve düzeltilmiş bilgilere oradan ulaşabilirsiniz.

Kitap baskı kalitesine ben karışamıyorum maalesef. İlk baskıda baskı makineleri arızalıymış, başka bir yerde basılmış. İlk baskı oldukça iyi çıktı. Sonraki baskıyı bilmiyorum. Ancak Ertuğrul Bey görüştü. Siyah renkte olan kitapları renkli olanla değiştirebileceklerini söylemişler. Blogda yazıyor.

Her şehir için 10-20 arası telefon numarası paylaştım. Aslında normalde kitabımda olmayacaktı. Yine de koydum. Tek tek telefon açarak numaraları kontrol etmem imkansızdı. O yüzden internette güvenli bulduğum sitelerden aldım. Resmi yerlere bu tür bilgiler için başvursam da cevap vermiyorlar.

Coğrafi kaynakların (dağ, tepe, ırmak, göl) insan marifetiyle (baraj yapılması, mermer için yıkılması, vs.) ortadan kaldırılması söz konusu. Ancak biz yine de coğrafi alanların isimlerini yazmak durumundaydık. Tek tek o alanların kalıp kalmadığını araştırma imkanım maalesef yok. Zaman içerisinde tekrardan benzer yapılar oluşabilir ve hatta göller de dolabilir.

Bilgiler sürekli değişiyor. Türkiye’de resmi makamların dahi isimleri ve yapıları değişiyor. Şu anda olan yerler belki 2 yıl sonra olmayacak. O yüzden bir defter alarak kendi araştırmalarınıza ait bilgileri o deftere insanların işlemesini tavsiye etmiştim. Burası Avrupa ülkesi değil, sürekli her şeyi değiştiriyorlar. Allak bullak ettiler.

Bilgi gönderiniz için teşekkür ederim. Yanlış veya eksik bilgiler gördüğünüzde sadece «yanlış / eksik bilgi var» dememeniz, onun yerine doğru bilgileri de bize göndermeniz işimize yarar. Güncelleme yaparsak onları koyarız.

Kitap 997 sayfa olduğu için benim hesaplamalarıma göre 500-600 TL fiyat aralığında olması gerekiyordu. Yayınevi ilk baskı için jest yapmış. İkinci baskıda biraz fiyatı artırmış. Ancak 3. baskı ile birlikte biz renkli basılsın istersek öyle basacaklarını söylediler. Fiyat ta ona göre yükselecek.


67 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page