top of page
  • Yazarın fotoğrafıBülent Turgut

Güncellemeler hakkında
Kitabımın temel bölümleri analiz içeren ve haritaların yer aldığı kısımlardır. Diğer bilgiler insanlara rehberlik etmesi için ilaveten alınmış bilgilerdir, asli bilgiler değildir. İlave bilgileri çıkartırsanız kitap 400-500 sayfa gibi olur. Yani fazladan bir o kadar daha bilgiyi insanlara rehberlik etsin diye koyduk.


Kitabı yazarken mümkün olduğunca resmi websitelerden iletişim bilgilerini ve genel bilgileri almaya çalıştım. Ancak zaman zaman kurumlar ve kuruluşlar website adreslerini ve iletişim bilgilerini değiştirebiliyor. Hatta kurumlar kapatılıp yeni kurumlar da açılabiliyor. Şehirlerin haritaları bile değişebiliyor yani çeşitli ilçeler ve köyler başka şehir sınırları içine alınabiliyor. Böyle durumlarda kitabın içindeki bilgilerin de güncellenmesi gerekecektir. Ara baskılarda güncelleme yapmamız mümkün olamayacaktır. Kitabımız kendi sisteminizi geliştirmeniz için bir formattır. Size yol gösterip rehberlik etmektedir. Tabi ki güncel gelişmeler dolayısıyla bilgiler değişebilir ve kitabın içindeki bilgileri yeniden ele almak mümkün olabilir. Ama bunların doğru süreç içerisinde toplanıp kitabın geliştirilmesinde ve güncellenmesinde kullanabiliriz. Bu demek değildir ki kitapta hatalar vardır. Kimse öyle bir şey anlamasın. Değişmiş kurumsal bilgiler görürseniz kitabın bir yerine not alarak kitabı kullanmaya devam edebilirsiniz. Onca emeğe haksızlık yapılmasına razı olamayız. Çünkü insanlar duydukları en ufak bir şeyde hemen ifrat - tefrit dengesini kaybedip uç noktalara gidebiliyor. Biz bu kitabı hazırlarken 13 kere üstünden geçtik. Yani 13 tane kitap yazmış gibi olduk. Aslında kitaba koymayı düşünmediğimiz ilave bilgileri de "insanlar aramasın" ve "yarın iletişim kanallarında aksama olursa insanlar kurumsal iletişim bilgilerini ellerinde bulundursun" diyerek kitaba yerleştirdik.


Güncellemeleri yapabilmem için bana yardımcı olursanız yardımcı olduğunuz şehrin yeni bilgileri ile ilgili güncellenmiş dokümanı da size dijital formatta gönderebilirim. Güncellemeler belirli bir yoğunluğa eriştiğinde yeni kitap formatını yayınevine gönderip onun dikkate alınmasını isteyebilirim.


Temel olarak aşağıdaki konularda olmak üzere; eğer güncellenmesi gerektiğini veya ilave edilmesi gerektiğini düşündüğünüz bilgiler varsa bize iletebilirsiniz. Valiliklerde, kaymakamlıklarda, belediyelerde ve devlet kurumlarında güncel bilgiler bulunabilir.


- Acil Durum İletişim Bilgileri

- Şehir Analiz Bilgileri

- Şehir Haritaları

- Şehir Jeolojik Yapıları

- Afet ve Felaket Koşullarının Değişmesi


Tavsiyelerinizi halka açık websitelerden ya da sosyal medya mesajlaşma ortamlarından değil, direkt iletişim kurarak yapınız. Biz gereken bilgileri alarak araştırmamızı yapacağız ve doğruluğunu da teyit ederek kitabımızın güncellenmiş haline ekleyeceğiz. İnsanlar internet üzerinden kurumlara ait eski iletişim bilgilerini bularak ta bize bunları iletmiş olabilir. Gönderdiğiniz bilgilerin illa ki kullanılmasını beklememelisiniz.


Tavsiyemiz; bu tür çalışmalarda kendi notlarınızı da alarak ilave bilgileri veya doğru bilgileri yazabilirsiniz. Bir not defteri edinin ve ona kendi bilgilerinizi yazın. Bu kitap, yazıldığı günün koşullarına ve bilgilerine göre bir kaynaktır. Kitap basıldıktan sonra da kurumlar bilgilerini değiştirebilirler. Gün be gün güncelleme yapmamız beklenemez.


İlginize ve desteğinize teşekkür ederim.


Bülent Abdullah Turgut

8/10/2023
31 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page