top of page
  • Yazarın fotoğrafıBülent Turgut

Kitabı isteyen başkalarıAhir Zaman sürecindeyiz. Yaklaşık 1 yıldır telefonla veya Whatsapp, Telegram gibi iletişim kanallarından beni ve arkadaşlarımı arayarak araştırma yapanlar bulunuyor. Araştırdığımızda ABD, Kanada, İngiltere ve İsrail kökenli telefonlar olduğunu öğrendik. Ancak kamuya açık alanlardan veya gizlenebilen hatlardan arama yapmışlar.


Bu insanlar ne istiyor?


Yazdığım kitapların % 100 Telif Hakkı'nı istiyorlar. Dolar bazında oldukça yüksek meblağlar ödemeye hazırlar. 6. teklif te geldi. Milletim istifade etsin diye tamamıyla satışını yapmıyorum. Ancak milletim de yayınlarımın kıymetini yeterince anlamış değil.


Ben idealist bir insanım ve değerlerimi para karşılığı satmam. Ancak kendi insanlarımın da beni anlamalarını ve desteklemelerini beklerim. İdealizm için dahi maddi ve manevi kaynaklar lazımdır. Kuru lafla peynir gemisi yürümez.


Kitabımı doğru ve düzgün değerlendirseler çok kazanç getirici şekilde kullanabilirler. Doğru tanıtım ve reklam hamleleri ile de kazanç çok yüksek olur.


- Kitabı bir bütün olarak satmak - Şehir analizlerini biraz daha detaylandırıp her şehir için ayrı yayınlar çıkartmak

- Şehir analizlerini destekleyecek kaliteli haritalar oluşturmak

- Şehir analizleri ile ilgili ayrı ayrı videolar hazırlayıp satmak

- Şehirlerin eski afetleri ve felaketleri ile ilgili albümler hazırlayıp satmak

- Haber ve bilgi kaynağı olarak kitaptaki bilgileri kullanmak

- Kitaptaki şehir haritalarını daha güzel hale getirip her şehir için ayrı harita setleri yapıp satmak


Bunun gibi bir sürü şey yapmak mümkündür. Doğru şekilde üzerinde çalışılırsa 1 milyon satış bile geçilebilir. Ama işini bilen insanların elinde.. Meşhur olmadığım ve Küreselcilerin de sevmediği türde bir insan olduğum için kendi ülkemde bunları yapmak ne kadar mümkün olur, bilemem.. Zira kraldan çok kralcı geçinen, fitnede yarışan, kıskançlıkta ve hasette çığırlar açan bir milletin içinde..


Şu durumda bazı gönüllü desteklerine ihtiyacım var. Bunları yaparken de kazançlar üzerinden bölüşme söz konusu olacaktır:

  1. Kitabın tanıtımını doğru, düzgün ve kapsamlı yapacak kişilere veya firmalara..

  2. Kitabın içindeki şehir analizlerinin benim tarafımdan ayrı ayrı ve daha kapsamlı hazırlandıktan sonra yeni kitaplar, harita setleri, vs. hazırlanmasını sağlayacak kişilere ve firmalara..

  3. Kitabın her türlü işinin hukuki çerçevede izlenmesini yapacak kişilere..

  4. Kitabın içeriği ile ilgili konularda profesyonel videolar hazırlayabilecek kişilere..

  5. Kitabın içeriği ile ilgili konularda profesyonel haritalar hazırlayabilecek kişilere..

Ülkemizden ciddi bir veya birkaç şirket ya da kişi (yatırım olarak bunları görecek veya bize çalışmalarımızda sponsor olacak) bize destek çıkmalıdır. Bu çalışmaların ve hatta diğer çalışmalarımızın da daha geniş kitlelere ulaştırılması, daha iyileştirilmesi, tanıtım ve pazarlama konularıyla daha profesyonel ilgilenilmesi iyi olacaktır.


Kitabın Telif Haklarının tamamını almak isteyen olursa da ciddi teklifi ile bize gelip teklifini sunabilir. Ülkemizden ve değerlerine sahip çıkan birisinin olmasını isterim. Ben bu çalışmaları daha da çeşitlendirebilirim ve birbirini destekleyen başka çalışmalar da yapabilirim. Çalışmalar yapıldıkça onlarla ilgili de teklifleri alırım.


Yurtdışından gelen tekliflerde kitabımı alarak bir stratejik analiz enstitüsüne götürme ve oradaki uzmanlara teslim etme ile ilgili ifadeler kullandılar. Yani Türkiye'de kitabın basılmasını istemiyorlar. "Kitabınız çok önemli, birden fazla merkezimiz bu yayını edinmek istediklerini bildirdi. Kabul ederseniz fiyatta da anlaşırız. İstediğinizden fazlasını veririz" dediler. Kendi insanım tanımazken yabancı ülkelerde tanınıyor olmak oldukça ilginç gerçekten. En son verilen teklif 12 m dolar. Bu insanlar kim bilmiyorum ve kitabımı nasıl, ne için, ne zaman kullanacaklar bilmiyorum. Belki de milletimin başına çorap örecekler. Onlar için para sıradan bir meta sonuçta..


Tarık Yıldızı Dünya'ya hızla yaklaşırken ve Küreselciler de Dünya'nın kaderiyle oynarken elbette ki milletimiz için belki de kurtarıcı olacak yayınların basılması ve insanlara satılması birilerinin hoşuna gitmeyecektir. Zira Türklerin istenmediği bir çağdayız. Siz aslınızı inkar etseniz de onlar sizin kim olduğunuzu asla unutmazlar. Gaflet içerisinde uyumanız için 250 yıldır medyayı, 30 yıldır sosyal medyayı, 150 yıldır siyaset dünyasını, 200 yıldır bilim dünyasını manipüle etmek ve kontrol etmek üzere uğraşıp duruyorlar. Büyük ve kaotik çağ başladı. Bu çağda Türklerin uyanmaması ve güçlenmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. O yüzden de böyle önemli çalışmalara herkesin sahip çıkması gerekir. Aksi halde hep kaybeden biz olacağız, bu olurken de hiçbir şey anlamayacağız.


"İnsanların çoğu neler döndüğünü anlamaz ve hatta anlamadığının dahi farkında değildir." Noah Chomsky.


"Ulusumuzun bu çağdaki en büyük sorunu ne ekonomidir, ne de işsizliktir. En büyük sorunumuz; umursamazlığımızdır. Farkında olmadan o bizi tükenişe ve yok oluşa sürüklüyor." Barack Obama


İnsanımız uğraşsa böyle bir yayını göremez. Çünkü bizim milletin böyle bir yayını eline almasını kimse istemez. Hatta normalde haddinden fazla para harcasanız da kimse size böyle bir yayını vermez. Benim popüler olmamam bu yüzden de bir avantajdır. Carlos Munoz Ferrada'ya NASA tarafından yıllık 10 milyon doların üstünde bütçe ve maaş teklif ettiler, adam gitmedi. Ne yaptılar? Onun anlattığı bilgileri internetten sildiler ve kitaplarını toplattılar. Siz değer vermezsiniz ama değer veren birileri olur. O değer verenler de size değer vermez. Elinizdeki bilgileri alıp kendi insanınız aleyhinde kullanmaya başlar. Ama öyle bir anlatırlar ki kendi milletiniz sizi her halükarda alkışlar.


Düşündüğüm ve üzerine çalıştığım diğer bazı kitap çalışmaları:


Bu yayınların hazırlanması için Telif Haklarını satın almak isteyecek kişilerle ve firmalarla görüşebiliriz. Böylece beni motive eden bir şey olur, daha hızlı bitirme durumu olabilir. Hatta Kurtuluş Rehberi için de görüşme yapabiliriz. Yeter ki doğru düzgün insanlar olsun.


Tarık Yıldızı / Nibiru: Bu çağın en önemli konusudur. Bu konuda yazılmış bir sürü yayın olsa da benim yaptığım yorumları ve analizleri yapabilen de yoktur. Elimdeki bilgiler ve görseller çok fazladır. 10-12 cilt kitap yazacak kadar materyal elimde bulunmaktadır. Belki tek bir kitap veya belki de birden fazla kitapla oluşturulacak set söz konusu olabilir.


Surviving - Zorlu Şartlarda Doğada Hayatta Kalma: Her türlü zorlu şartta gerek insanların evlerinde ve gerekse doğada nasıl hayatta kalacaklarını bilmek çok önemlidir. Zira bir süre sonra meydana gelecek olaylar silsilesi sonrası pek çok insan doğaya kaçmak zorunda kalacaktır. Dünyanın en popüler konularından bir tanesidir.


Bushcraft: Doğada tek başına mücadele için gerekli donanım çok önemlidir. Bilgi ve tecrübe her şeydir. Doğada kullanılabilecek aletleri yapmasını bilmek ve elindeki aletleri en verimli şekilde kullanmak Bushcraft'ın konusuna girmektedir.


Gerçek Türk Tarihi: Tarihi farklı bir açıdan ele alarak anlatabilen bir kişi olarak gerçek Türk Tarihi üzerine de söyleyecek çok bilgim vardır. Bunların değerlendirilmesi çok önemlidir. Fırsat olursa bu konuda da bir kitap yazarak insanımızı bilgilendirmek isterim.41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page