top of page
  • Yazarın fotoğrafıBülent Turgut

Kitabın fiyatı hakkında
Günümüzde baskı, depolama, dağıtım, tanıtım gibi türlü aşamaların her birisinde para ödemek zorundasınız. Bu da büyük maliyetleri getirmektedir. Hele ki kalın bir kitabınız varsa bütün masraflar 2-3 katına çıkar.


Kurtuluş Rehberi kitabımızı nasıl değerlendireceğimizi araştırmaya başladığımızda 3 farklı durum karşımızda belirdi:

  1. Sponsorlar bulmak: Ki günümüzde çok zor.

  2. Masrafları üstlenecek yayınevi ile çalışmak: Belirli bir yüzde telif hakkını onlara bırakarak..

  3. Kendin bastırırsın: Paran bolsa ve büyük risk alabiliyorsan neden olmasın?

Hadi diyelim riski aldık ve kendimiz bastırdık.. 1000 adet kitabın masrafları 1 milyon TL'ye kadar çıkabilmektedir. Hatta daha da fazla.. Biz hesaplı yoldan gidelim..


1 milyon / 1000 = 1000 TL benim hiçbir kar etmeden kitabı satış fiyatım olacaktı.


Ancak yayınevi ile çalıştığım için kitap ücreti yarıya düştü ve ben masraf etmedim.


Dolayısıyla da yayınevi ile çalışmak kendi başına bir şeyleri yapmaktan daha hesaplı, daha kolay ve daha verimli. Kendim kitap bastırsaydım üstüne bir de kitabın dağıtımı ile uğraşacaktım.


Sadece kitabı bastırmada nasıl rakamlar çıkacağına bir bakın:
Biz sizin için onca uğraşı veriyoruz. Böyle bir eseri başka yerde asla bulamazsınız. Üstelik hakkımızda bir sürü iftiralar ve karalamalar olmasına karşın mücadelemizi sürdürüyoruz. Sizin bize destek vermeniz ve moralimizi yükseltmeniz her zamankinden daha önemlidir. Hiçbir şey kolay olmuyor. Biraz sabır göstermeniz ve yorum yapmadan önce muhasebesini yapmanız düşüncelerinizin yerine oturmasında faydalı olacaktır. Önyargı ile hemen ceza kesmeye çalışmak bizim milletimize yakışmaz. Kendinizden olan kaç kişi kaldı? Onları da koruyup gözetin. Ki sizin için daha fazla çalışma yapacak güç bulsunlar.


Türk devletlerinin ve ordularının bizim gibi insanları desteklemelerini, çalışmalarımızdan istifade etmelerini, gelecek günlere hazırlanmada bizim rehberliğimize ve liderliğimize de yönelmelerini bekleriz. Zira giderek yaklaşan yeni tufanda bizim sahip olduğumuz bilgi, ilim, bilim, akıl, analiz, öngörü, atasal değerler, manevi bakış olmadan en sağlam yapıların ve hatta dağların içerisinde bile emniyette olamayacaklarını bilmeliler. Tarık Yıldızı sıradan bir yapı değildir. Gaflet uykusunda olanları silip süpürecek devasa bir yapıdır.55 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page