top of page
  • Yazarın fotoğrafıBülent Turgut

Plazma Deşarjları artık çok güçlüSüper enerjik kozmik ışın dünyaya çarptı. Hayal gücünün ötesinde korkunç bir enerjiyle "Amaterasos"un bilinmeyen kökeni astronomide ve galaksimizin tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Uzak galaksilerdeki dev kara delikler gibi fenomenler yaratabildiğine inanılan insan yapımı en güçlü hızlandırıcıdan milyon kat daha fazla enerjiye sahip. Gerçek şu ki, kozmik bir ışın, son derece yüksek enerjili kozmik bir yıldırım Dünya'ya çarptı. İnsanlık tarihindeki en güçlü hızlandırıcıdan milyon kat daha fazla güce sahip. Astronomlar yörüngesini gözlemlediler, ancak galaksimizde ya da dışında, kaynağını açıklayabilecek herhangi bir nesne bulamadılar. Osaka Metropolitan Üniversitesi'nin Science tarafından yeni yayınlanan keşfi, araştırmacıların şimdilik tek bir açıklayıcı başlık verebildiği bir bilim kurgu filminin başlangıcı gibi görünüyor: Japon mitolojisinin güneş tanrıçası Amaterasu. Kozmik ışınlar, ışığa yakın hızlarda evreni aşan yüklü enerji parçacıklarıdır. Düşük enerjili olanlar güneş tarafından üretilir, ancak yüksek enerjili olanlar son derece nadirdir, gök bilimciler galaksilerin uzak merkezlerindeki kara deliklerin ortamı gibi daha aktif ortamlara ihtiyaç duyacağı için galaksimizin dışından gelebileceklerini öne sürmelerine neden olur.


Astronom ve İspanyol Ulusal Astronomi'nin direktörü, "Bir süpernovanın patlaması, iki yıldızın çarpışması ya da bir kara deliğin gaz bulutunu yutması gibi çok şiddetli fenomenlerden kaynaklandığı biliniyor, ancak doğaları ve özellikleri hakkında hala çok şey bilinmiyor," diyor. Gözlemevi, Rafael Bachiller.


Yüksek enerjiden bahsettiğimizde, 18 ELEKTRON volt gücündeki 10'dan fazlasından bahsediyoruz, ya da Cenevre'deki CERN'deki Büyük Hızlandırıcı'nın yapabileceğinin milyon katından daha fazla. Amaterasu 244 EeV tarafından destekleniyor


Bu iyonlaştırıcı radyasyon olduğu için, insanlardan elektronları koparıp iyonize edecek kadar enerjiye sahip oldukları anlamına gelir. Uydulara ya da Dünya'ya ulaşırlarsa elektronik ekipman yok olabilir. Ama canlı bir varlığa çarparsa, biyolojik dokusuna zarar verebilir ve DNA'da mutasyona neden olabilir.


Osaka Metropolitan Üniversitesi Lisansüstü Fen Bilimleri ve Nambu Yoichiro Teorik ve Deneysel Fizik Enstitüsü'nden Profesör Toshihiro Fujii ve uluslararası bir bilim adamları ekibi, Teleskop Dizisi deneyi ile 2008 yılından beri bu ışınları tespit ediyor. ABD'nin Utah kentinde 700 kilometrekarelik bir alanı kapsayan 507 istasyondan oluşan bir sonda. Amaterasu'nun görüldüğü 27 Mayıs 2021'di.

Profesör Fujii, "Onu keşfettiğimde yanlış olduğunu düşündüm, çünkü on yıllardır benzeri görülmemiş bir enerji seviyesi sergiledi." dedi. Böylesine bir enerji seviyesi, 1991 yılında 320 EeV enerjisiyle Dünya'ya çarpan Oh-My-God isimli bilim adamları tarafından adlandırılan, tarihte gözlemlenmiş en enerjik kozmik ışınla karşılaştırılabilir.


7 Ağustos 1912'de fizikçi Victor Hess 5300 metrede bir balon düşürdü ve bu yükseklikte Dünya'dakinden üç kat daha fazla iyonlaştırıcı radyasyon olduğunu keşfetti, bu yüzden radyasyon uzaydan gelmiş olmalı. Yüz yılı aşkın bir süre sonra, hala nasıl üretildiklerini ya da nereden geldiklerini kesin olarak bilmiyoruz.


Amaterasu, şu anda Japon tanrıçasının kendisi kadar gizemli, ancak tespitinin bilim insanlarının önünü açacağına dair umut var.


Profesör Fujii, "Geldiği yönle eşleşen umut vaat eden bir astronomik nesne tanımlanamadı, bu da tipik modelin ötesinde doğal kökenli henüz bilinmeyen astronomik fenomenlerin varlığını besliyor." dedi.

Yüklü parçacıklardan oluşan, Dünya'ya ulaşan ışınlar, yıldızlararası ortama nüfuz eden manyetik alanların özgün hatlarını takip ederek yön değiştirir. Bachiller, “Yani, kozmik ışınları doğrudan tespit etmek yerine, onların neden oldukları bazı etkilerini gözlemlemeye çalışabiliriz.” diyor.


Tek bir kozmik enerji ışını Dünya'ya çarptığında, tipik olarak Dünya'nın atmosferinin yüksek tepkileriyle etkileşime girdiğinde, parçacıkların tek bir kişilik havayla doğal bir reaksiyonu olur, bu da bireyi parçal Ortaya çıkan bireyin parçaları genellikle ek bireyleri ezmek için yeterli enerjiye sahiptirler, aktif atom altı parçacık yağmuru oluştururlar.


Hayal gücünün ötesinde ve bilim her zamankinden daha ileri gidiyor...

BAT YORUM:


Artık gördüğüm bir şeyi yorumlamada çok uzmanlaştım, çok şükür. İlk önce aşağıdaki resimleri gördüm. Hemen "işte plazma deşarjları ve görünür elektrik arkları" dedim kendi kendime.. Dediğim de doğru çıktı. Nibiru'dan ve Nibiru'nun elektromanyetik dalgalarla baskı yaptığı Güneş'ten gelen elektromanyetik dalgalar ve jeomanyetik fırtınalar dolayısıyla görünür seviyede plazma deşarjları oluşmaya başladı. Bunun olacağını 2 yıl öncesinden beri söylüyordum. Bundan sonraki evrede ne mi olacak? Üzerinde negatif iyon yükü fazla olan ve ruhsal enerji döngüsü negatif olan insanlar gökyüzünden gelen elektron yüklerini üzerlerine çekmeye başlayacaklar. Kısacası giderek daha fazla sayıda insanı ve hatta hayvanı elektrik çarpacak. Birçok insan bunun HAARP ile olduğunu veya yıldırım çarpması olduğunu söyleyecek. Cehalet ve ahmaklık gerçekten en ucuz şey.. Üstünde bulunduğu varlığı da ucuz hale getiriyor. Bizim anlattığımız bilimsel, dini ve akli gerçekleri kabul etmeyecekler. Çok fazla can kaybı bu vesile ile meydana gelecek. Hatta bu plazma deşarjları ve İyonosfere aşırı iyon yükü (Kozmik Enerji) dolayısıyla megatronik depremler olacaktır. Elektromanyetik patlamalar şeklinde olacaktır. Özellikle Nibiru / Tarık Yıldızı'nın kuyruklarının Dünya'ya doğru savrulması sırasında büyük yıkımlar ve can kayıpları oluşmaya başlayacaktır.


Carlos Munoz Ferrada, Nibiru Uzmanı Şilili Astronom: "Nibiru geldiğinde bütün Astronomi, Astrofizik ve Kozmoloji kanunlarını yerle bir edecektir.


Bülent Abdullah Turgut, Nibiru Uzmanı Türk Astronomi Araştırmacısı: "Nibiru Küçük Galaktik Kompleks, Büyük Kuasar Sistemi, Devasa Gezegen Kompleksi, Güneş Sistemimizin 12. Gezegeni, İkiz Yıldız (Güneş) Sistemi Nemesis'in Gezegeni son derece sıradışı bir yapıdır. Onu Astronomlar ve Kozmologlar hayal dahi edemez. Allah'ın keşfini açtığı ve ilmini verdiği kulları idrak edebilecektir."


Tarık Suresi, Kur'an: "Sen ne bileceksin onu.. O, karanlığı delip gelen yıldızdır".
İLAVE:


Nibiru yaklaştıkça gökyüzü fenomenlerinin sayısı ve büyüklüğü de artıyor. Çok sıradışı gökyüzü manzaraları oluşuyor. Nibiru'nun elektromanyetik alan çevresi 7,5 milyar km'den fazladır. Şu anda Güneş, Dünya, Mars ve Venüs onun elektromanyetik alanı içerisindedir. Kuyruklarından birisi ya da 13 major uydusundan birisi Güneş yakınlarından geçse Güneş'te veya Güneş çevresinde çok garip manzaralar oluşmaktadır. Akılsız insanlar bunlar için de "sıradan olaylar, abartmamak lazım", "Çin'in yapay Güneşi", vs. diye yorumlar yapıyorlar. Ellerinde hiçbir delil olmamasına rağmen atıp tutmaktan usanmadılar. Biz yıldır dini, bilimsel ve gözleme dayalı kaynaklar ile anlatıyoruz, açıklıyoruz. Nibiru meydana çıktığında bile cahil ve ahmak kişiler "bu Mars," "bu Güneş yansıması", "bu Çin yapay güneşi" veya "bu Blue Beam" demeye devam edecekler. Ne dediklerini kendileri de bilmeyecek. Ama diğer akılsızlar da onlara inanmaya devam edecek. Akılsız ve ahmak nesiller dünyadan böyle böyle temizlenecek. İlmin ve gözlemin hakikatiyle anlatana değil, akılsız ve ahmak cahillere (okumuş olanları daha da beter) itibar edenler de kendilerine layık gördükleri berbat sona koşacaklardır. Kur'an, Hadis, Hutbe, Astronomi, Astrofizik, İncil, Medeniyetlerin Anlatıları gibi gerçek kaynakların hepsini inkar edenler ve üstüne gerçek araştırmacı, bilge, akıl sahibi bilim insanlarını kötüleyen, öteleyen, dinlemeyen kim varsa iki dünyasını da yakacaktır. Zahmet edip te "bu adam ne anlatıyor, bir dinleyelim" deme zahmetinde bile bulunmayanlar ve sırf bizden bilgi çalmak için bize yaklaşıp öğrendiklerine itibar etmeyenler elbette ki layık olduklarına ulaşacaklardır. Biz "imkanlarımızı daha iyi hale getirin" diye çağrı yaptığımız onca zengin de Karun'un hazineleriyle birlikte devasa depremlerde yerin dibine geçmesi gibi Tarık Yıldızı'nın getireceği felaketlerde üst üste yığdıkları malları ile birlikte yerin dibine geçeceklerdir. Acı ama gerçek bu.. O kadar uzun zaman da yok. 10 Hicri Yıl içerisinde Ahir Zamanda beklenen bütün olaylar olup bitmiş olacaktır. Dünyasını cehalet, ahmaklık, bencillik, keyif çatma, nefsine uyma, başkalarını düşünmeme ile geçirenler için iki cihanda da kurtuluş yoktur. Hz.Nuh'u (as) dinlemeyen kavmi gibi bugünün akılsızları da gerçekleri anlatan bizi dinlemiyor. Çözüm yolları gösteriyoruz, umursamıyor. Herkes layık olduğunu yaşayacaktır.
122 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page