top of page

KURTULUŞ REHBERİ

Büyük afetlere ve felaketlere karşı tedbirli olmak bizim yaşamsal gayelerimizden birisidir. Zira Anadolu gibi son derece güzel ama son derece tehlikeli bir coğrafyada yaşıyoruz. 50 kadar doğal yolla gelen, 70 kadar gökyüzü yoluyla gelen ve 150 kadar insan eliyle gelen afet ve felaket türünü karşı mücadele veriyoruz. Tedbirsiz yakalanmak diye bir şey yoktur, afetleri ve felaketleri umursamamak ve kendi haline bırakmak vardır. Kitabımızla Türkiye'nin afetlere ve felaketlere karşı analizli gerçekleştirilmektedir.

KurtulusRehberi-135x210-kpak_Page1.png

YAYINLANAN KİTAP HAKKINDA BİLGİLER:

 

Kurtuluş Rehberi - Bülent Turgut

Fiyat: Güncel fiyata satış sitelerinden bakınız 

Sayfa: 777

https://www.florakitap.com/product-page/kurtuluş-rehberi

 

Biz ilmimizin zekatını verdik. Siz de insanlarımıza daha fazla faydası olması bakımından insani vazifenizi yerine getirmek isterseniz kitaptan alarak başkalarına hediye edin. Özellikle yaşadığınız şehri ve ülkemizin tanınmış kişilerine gönderin. Nispeten insaflı olanları tercih edin. Gazeteci, haber spikeri, yazar, araştırmacı, vali, kaymakam, belediye başkanı, muhtar, STK yöneticisi, vs. kişilere de gönderebilirsiniz. Hiçbir şey yapamasanız bile öyle kişilere tanıtım yazıları ve kitap kapağı resmini gönderin. Onların da gözü biraz açılsın. Özellikle şehrinizdeki Halk Kütüphanelerine ve Belediye Kütüphanelerine de birer nüsha götürün. Diğer insanlar da istifade etsin.

 

TEMEL BİLGİLER:

 

1. Siparişi Flora Kitabın websayfası üzerinden vermelisiniz. Bana sipariş vermeyiniz, zira kitaplar bana gönderilmiyor. Trendyol'da, D&R'da ve idefix'te de kitabı bulabilirsiniz.
2. Siparişten TCKN istiyor. Devletin uygulamasıdır ve artık her yer istiyor. Yapacak bir şey yok. Vermek istemiyorsanız e-ticaret sitelerinde satışa açılmasını bekleyin.
3. Yayınevinin sitesinden satın almayı yapabilirsiniz. 

4. İmzalı kitap vermiyoruz. Bizimle karşılaşanlar kitabı imzalatabilirler.
5. Kendi kitabımı ben de satın alıyorum, bana ücretsiz kitap gönderilmiyor.
6. Her partide sınırlı sayıda basılacağı için almakta elinizi çabuk tutun. Yeni baskıları elbette çıkacak ama her an ne olacağını bilmiyoruz. İnternet ve elektrik gidebilir, sayha duyulabilir, Küreselcilerin başka oyunları ortaya çıkabilir. İşinizi şansa bırakmayın. Erken kalkan yol alır.

7. Kitabın içeriği ile ilgili kimseye bir taahhüdümüz olmamıştır. O yüzden "o vardı da bu yoktu" gibi ifadeler ile bize gelmeyiniz. Yazar hiçbir zaman okuyucuların taleplerine göre yayın hazırlamaz.

8. Yazara kitabın baskısı, fiyatı, vs. konularla ilgili geri dönüş yapmayınız. Eğer sorun görüyorsanız Yayınevine bildiriniz. Yazar bu tür konularla ilgilenemiyor. Sözleşme gereği hareket ediliyor.

9. Bugüne kadar pek çok insan kitabımızı satın aldı ve olumlu görüşlerini bize bildirdiler. Kendilerine çok teşekkür ederiz. Bütün dostlarımıza minnettarız. Zaten aklı başında ve ferasetli insanlar kitabın kıymetini biliyorlar. İnsanlar böyle bir yayını arasalar da başka yerlerde bulamazlar. Sıradışı zamanların sıradışı rehber kitabı olarak yakın zaman içerisinde çok işimize yarayacaktır.

 

KİTABIN İÇERİĞİ:

I. Genel Bilgiler ve Açıklamalar:

1. Kaotik zamanlar ve dünyada süren afet ve felaket türleri ile ilgili genel bilgiler.

2. Analiz ve yorum yazılarının kullanım ve anlama.

3. Güncelleme, bilgi alma ve gözlem için bakılabilecek websiteler ve merkezlerin listesi.

4. Çalışmalar için kullanılan bilim dalları.

II. Şehirlere Ait Bilgiler ve Haritalar:

Kitabımda yer alan ve analizi-yorumu yapılan yerler;

1. Türkiye'nin 81 ili

2. İstanbul Asya

3. İstanbul Avrupa

4. Manisa Akhisar

5. Türk Kıbrısı

6. Makedonya

7. Batı Trakya

Manevi Zırhlar;

​Kaotik ve sıkıntılı özel zamanlarda okunması gereken dualar ve ayetler.

Şehirlerin Analiz ve Yorum kısmında bulunan bilgiler;

1. Kentli sözleri (3 adet)

2. Türkütopya Toplumu ve Türk Hazırlıkçılar Topluluğu şehir bilgileri

3. Şehir Genel Durumu Yorumu

4. Temel Afetler Risk Faktörleri için 5 üzerinden değerlendirmeler

5. Şehir resmi iletişim ve ulaşım bilgileri

6. Türkütopya Şehir

7. Şehir Güvenli Alan Haritası

8. Şehir Sektörleri / Alan Haritası

9. Şehre Genel Bakış

10. Şehir Güvenlik Derecelendirmeleri

11. Şehir Güvenli Alan Oranları

12. Şehir Toprak Yapıları

13. Şehirdeki Sığınak Sayıları

14. Şehirde Güvenli Mağara olup olmadığı

15. Şehrin genel fiziki coğrafya özelliği

16. Şehir genel değerlendirme

17. Şehir potansiyel üst seviye riskler

18. Şehir Güvenlik Derecesi

19. Neler yapılmalıdır

20. Güvensiz alandan uzaklaşma istikameti

KurtulusRehberi-135x210-kpak_Page1.png

BAŞLANGIÇ NOKTASI

Biz neden bu çalışmalara başladık? Bizi bunca çalışma yapmaya iten neydi? Öncelikle Ehl-i Sünnet bir Müslüman Türk olarak dinimizin asli kaynaklarını 40 yıldır okuduğumuzu belirtmek isteriz. Ahir Zaman İlmi denilen alanda Hadislerin, Hutbelerin ve İslam alimlerinin açıklamalarının bize anlattıklarını okuyarak bu zamanı idrak ettik. Sonrasında dünyanın gidişatını izleyerek ve çeşitli bilim dallarında araştırmalar yaparak analitik düşünce sistemi içerisinde neler olduğunu anlamaya çalıştık. Ehl-i Sünnet İslami kaynakların anlattığı bilgileri manipüle etmeye ve değiştirmeye çalışan kişilerin ve toplumların anlatımlarına itibar etmedik. Doğru ve güvenilir bilgi kaynaklarını tespit ederek onları kullandık. ABD'deki Princeton Üniversitesi'nde bulunan Naim bin Hammad'ın tahrif edilmemiş kitabını ve Mısır'daki El Ezher Üniversitesi'nde bulunan Hz.Ali'nin (as) El Beyan Hutbesi'nin tahrif edilmemiş olanını bulup çıkarttık. Eski Arapça olarak yazılmış bu kitapların Türkçeye çevrilmesini sağladık ve bunları kullandık. Yani rastgele yayınlara itibar etmedik.

Yaşadığı çağı idrak edemeyen insan yaşamına yön veremez. Budistler, Hindular, Yahudiler ve Hristiyanlar yaşadıkları çağı idrak ederek kendilerini bekleyen olayları anlamaya ve bunlara karşı tedbirler düşünmeye çalışıyorlar. Müslümanlar ise maalesef bilgiye ve bilgeye düşman haldedir. Müslümanların yarısı batılılaşma hevesi içerisine ve yarısı da Vahhabi Araplaşma uğraşı içine girmiştir. Samimi bir Müslüman ve bir Türk olarak uğraş verilseydi küresel istatistiklerdeki yerimiz en azından orta seviyede olurdu. Cehalet insanı öldürür ve sefil eder, diploma insanı geliştirmez. Ancak insanların çoğu cahil olduklarının farkında bile değildir.

"İnsanların çoğu neler olup bittiğinin farkında değildir ve hatta farkında olmadıklarının bile farkında değildir."

Noah Chomsky

Farklı bilimsel disiplinleri ele alarak özet bir çalışma sunmak çok zorlu ve uzun bir uğraştır. Kitabın çalışmasını yaparken beşeri bilimlerden (Jeoloji, Jeofizik, Jeoloji Tarihi, Coğrafya, Jeoarkeoloji, Jeomorfoloji, Biyoloji, Arkeobotanik, Astronomi, Astrofizik, Kozmoloji, Astronomi Tarihi, Volkanoloji, Sismoloji, İklim Bilimi, Buzul Bilimi, Mağara Bilimi, Toprak Bilimi, Kartografya, Jeomanyetizma, Okyanus Bilimi, Tarih, vs.) ve dini ilimlerden (Dinler Tarihi, Ahir Zaman İlmi, Cefir, Önemli Hutbeler, Hadis, vs.) istifade ettim. 

İslami kaynaklarda Ahir Zamanda meydana gelecek 3 sayhadan yani gürültüden bahsedilir:

 

  1. Nibiru'nun Sayhası: Ay Takvimine göre Ramazan Ayında (Ekim) bu gürültü duyulur. Nibiru'nun kuyruklarından ya da uydularından birisi Dünyaya en yakın konumdan geçecektir. Bu esnada devasa bir ışık patlaması ve ses dalgası Dünya'nın her yerini saracaktır. Zira kuyrukların her biri 25 milyon km uzunluğunda ve uydulardan her biri Dünya'nın 2-3 katı büyüklükte. Birçok insan aklını yitirecek, birçok insan ölecek, birçok insan sağır olacak, birçok insan da kör olacak. 3 ay sonra da Safer Ayında Nibiru meydana çıkacaktır. Ondan sonra zaten büyük tufanlar ardı sıra gelecektir. Graham Hancock'un Kadim Uygarlıklar Belgeselinin "Apocalypse" bölümünü seyredin.

  2. Cebrail (as) ve Şeytan'ın Sayhaları: Bir gün sabah ezanı sonrası Cebrail (as) göklerden bağıracak Mehdi'nin çıkışını müjdeleyecek. Akşam ezanı vakitlerinde de Şeytan yer altından seslenerek Süfyan'ın çıkışını müjdeleyecek ve üstüne bir de insanlar arasına fitne sokacak. İnsanlar o fitne yüzünden birbirlerini öldürmeye başlayacaklar.

  3. Mehdi'nin Sayhaları: Mehdilik makamı kendisine bildirildikten sonra Mekke'ye gidecek ve Hira Dağı'na çıkacak. Buradan gökyüzüne 3 kere "Allahu Ekber" diye bağıracak. İlkinde Mehdiliğin çıktığı ilan edilmiş olacak, ikincisinde kafirlerin büyük bölümü ölecek, üçüncüsünde münafıkların hepsi ölecek. Kafirler ve Münafıklar ebedi ceza görecekleri cehenneme götürülecekler. Münafıkların arasında hem Müslüman kılığına girmiş Yahudiler ve Haylar, hem de bunlara destek veren ve hizmet eden güruh olacak. Kendisini nitelik Müslüman gören ama sapkınlığa karşı bir şey yapmayan niceleri helak olacak.

Nibiru konusuna geri dönecek olursak.. Teknik olarak 2 yıldır gözlemler yapıyorum ve küresel ölçümleri kontrol ediyorum.

1. İtalya'da sadece geçen yıl 14000 kadar deprem oldu. Dünya toplam ortalaması yıllık 12500 kadardır.

2. Volkanların çoğu şu anda aktif. Denizlerde ve karalarda daha önce bilinmeyen volkanlar aktifleşmeye başladı.

3. Schumann Rezonans'ı geçen 6 ay boyunca 4-6 haftalık dalgalanmalar yaparken şu anda 2 haftaya düştü.

4. Güneş patlamalarının sayısı ve gücü arttı.

5. Dünyaya çok fazla sayıda gök cismi (meteor, asteroit, ateş topu) düşüyor.

6. Gökyüzü fenomenlerinin (sıradışı görüntülerinin) sayısı arttı.

7. Farklı dünya coğrafyalarında irili ufaklı taşlar ve metal parçaları gökten düşüyor.

8. Gökten yere demir oksit yığınları düşüyor.

9. Dünyanın eksenindeki kaymalar aşırı derecede arttı.

10. Manyetosfer son derece istikrarsız hale geldi.

11. Kıta tektonik plakaları hızla yer değiştiriyor.

12. Dünyanın her yerinde plazma deşarjları görülüyor.

13. Karalar ve denizler hiç alışılmadık şekilde ısınıyor. Dünyanın çekirdeği, manto tabakası ve magması ısınıyor.

14. Dünyanın farklı yerlerinde şehir ortalarında dahi yerden alevler çıkıyor.

15. Dünyanın her yerinde devasa fırtınalar ve yangınlar oluşuyor.

16. Deniz ve kara hayvanlarının hareketleri son derece sıradışı hale geldi. Toplu hayvan ölümleri meydana geliyor.

17. Campi Fregrei ve Yellowstone süpervolkanları aktifleşti.

18. Arap çöllerine yağmur ve dolu yağıyor, çöller yeşeriyor.

19. Devasa yağmurlar ve dolu yağışları görülüyor. Bunlar toprağı doyurmadığı için kuraklık ta hızla artıyor.

20. Kuzey kutbu bariz bir şekilde hızla yer değiştiriyor.

21. Dünyanın farklı yerlerinde toprakta ve İyonosferde aşırı derecede elektrik / iyon yüklenmesi meydana geliyor.

22. 34, 19, 9, 7, 5 adet gezegen sıralanmaları oluyor.

SOHO LASCO 2 ve 3 uyduları, ISS uyduları ile Stereo A ve B uyduları defalarca kere Nibiru'yu görüntüledi. Hatta Zata Topluluğu içindeki bazı Astronomlar sürekli Nibiru resimleri ve videoları paylaşıyorlar.

2023 Dünya Astronomi Kongresi'nin ana konusu "Nibiru" oldu. Arap Astronomi Derneği Başkanı sürekli olarak "Nibiru" gözlemi yapıyor. Arap Dünyasında çok takipçisi olan bazı kişiler 250 kişilik amatör uzay gözlemcisi ile Nibiru'yu takip ediyor. Türkiye'de ben de elimden geldiğince Nibiru gözlemleri ve görüntü çekimleri yapıyorum. NASA'da şu anda "Nibiru" konulu çok çetin tartışmalar yaşanıyor. NASA farklı kod isimleriyle Nibiru hakkında paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Roscosmos ta Nibiru'yu izliyor. Hatta "Nibiru'nun Dünyaya yaklaşmasıyla birlikte meydana gelecek tsunamiler" hakkında çalışmalar dahi yaptılar. Dünyanın Küreselci uşağı zenginleri durmadan sığınak yaptırıyorlar. Siz bunca bilgiyi elbette ki Küreselci medyasında bulamazsınız. "Nüfusu azaltma projesi" kapsamında adamlar zaten insan sayısını ilk etapta 500 milyonun altına düşürmek istiyor. Guidestone Anıtı'na bile bunu kazımışlardır. Bill Gates'i konferanslarında, Klaus Schwab'ın toplantılarında ya da diğer Küreselcilerin yayınlarında açıkça bunlar anlatıldı. Adam insanları öldürmeye çalışırken neden Nibiru'dan kaçınmaları için insanlara zaman ve imkan tanısınlar ki? İnsanlığın % 95'inden fazlasının Nibiru ya da Tarık ismini duymadan ölüp gideceği bir sürece yaklaşıyoruz. Müslümanlar Arapça Kur'an okuyorlar ama Kur'an'da "Tarık Suresi" olduğunun farkında bile değiller. Ayrıca Duhan Suresi ile Necm Suresi'nde Tarık yani Nibiru yıldızından bahsedildiğinden haberdar değiller. Tabi ki Küreselciler; insanları oyalamak, insanların Nibiru'yu algılamasını önlemek, insanların Küreselcilere karşı harekete geçmelerini engellemek, insanların kendilerini korumaları için önlem almalarını engellemek, kurdukları küresel sistemin yıkılmasını önlemek ve biraz da deney farelerini (insanları) projelerinde oynatmak için gerçekleri açıklamazlar.

Ahir Zamanın ilk büyük alameti ise Güneş'in batıdan doğmasıdır. Bunun için bana ait teorileri defalarca anlattım. Tarık / Nibiru Yıldızı'nın Dünya ile sürtünmesi süreci ile birlikte Dünya 780000 yıl önce olduğu gibi kendi etrafında takla atacaktır. Kuzey Kutbu Güney Kutbu ve Güney Kutbu ise Kuzey Kutbu haline gelecektir. Böylece Güneş batıdan doğmaya başlayacaktır. Bunlar olurken de Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Avustralya'nın tamamına yakını; Afrika'nın % 60-70'i; Asya'nın % 60'ı önce çeşitli devasa afetlerle yıkılacak ve sonra da suların 457 metre yükselmesi ile birlikte sular altına gömülecektir. Anadol'unun da % 92'lik bir alanı büyük afetlere uğrayacak ve % 40'lık bir kesimi sular altında kalacaktır. Dünya nüfusu iyimser bir tahminle 100 milyonun ve kötümser bir tahminle 3-5 milyona inecektir. Anadolu'da da 500000'in altında insanın geriye kalacağını tahmin ediyoruz. Anadolu'daki kuru kalacak karaların % 8 kadar kesimi % 70-80'e kadar güvenli bölgeler arasında yer almaktadır. Bunların araştırmalarını ve analizlerini son 3 yıldır yapıyorum. Bu alanda beşeri bilimlerden (Jeoloji, Jeofizik, Jeoloji Tarihi, Jeoarkeoloji, Jeomorfoloji, Biyoloji, Arkeobotanik, Astronomi, Astrofizik, Kozmoloji, Astronomi Tarihi, Volkanoloji, Sismoloji, İklim Bilimi, Buzul Bilimi, Mağara Bilimi, Toprak Bilimi, Kartografya, Jeomanyetizma, Okyanus Bilimi, Tarih, vs.) ve dini ilimlerden (Dinler Tarihi, Ahir Zaman İlmi, Cefir, Önemli Hutbeler, Hadis, vs.) istifade ettim. Çalışmalarım birçok bilimin özeti ve ortak analizi şeklindedir. Bilinen bilgileri mevcut verilerle analiz etme ve yorumlama konusunda da kendimi oldukça geliştirdim. Bu vesileyle olasılıkları değerlendirme ve tezler üretme konusunda da oldukça ileri aşamalara geldim.

Bu konulara daha yeni giriyorsanız öncelikle benim sosyal ağlardaki hesaplarıma, websiteme ve Youtube videolarıma bakarak başlayabilirsiniz. Öncelikle ne anlattığımı ve neden anlattığımı iyice kavrayın. Sonra ailenizin fertleriyle muhalefete düşmeksizin ve bizi de arada bırakmaksızın hazırlık ve bilgi edinme aşamalarına geçebilirsiniz. Bu konulara inanmıyorsanız ve bu konularla ilgili hiçbir şey bilmiyorsanız boşuna bir gayret içerisine girmeyin. Kullandığım kelimelerde ve ifadeler çok seçiciyimdir. Yazdıklarımı ve anlattıklarımı takip ederken doğru şekilde anladığınızdan emin olun. Önyargılarınızla veya yarım yamalak dinleyerek kendinize göre yorumlar yapmayın. Biz kimseye zorla bir şey yaptırmıyoruz. Korkularınız varsa da onları yenene kadar böyle şeylerle uğraşmayın. Zira Hazırlıkçı olmak cesaret ve gayret gerektirir.

KurtulusRehberi-135x210-kpak_Page1.png

AFET VE FELAKET BİLGİLERİ KİTAPLIĞI

Çalışma yapmadan önce tabi ki pek çok yayını okumuş ve anlamış olmanız gerekir. Bilimle gerçekten uğraşan bir insan sadece kendi bilim dalında değil, başka bilim dallarında da en az orta seviye bilgi sahibi olması şarttır. Bununla birlikte geniş bir genel kültür bilgisi de şarttır. Burada vereceğim listedeki kitaplar sizin kendinizi bu alanda geliştirmeniz için göz atabileceğiniz yayınlardır. Kütüphanemde denk geldikçe diğer yayınların da isimlerini buraya yazacağım. 

Doğal Afetler ve Felaketler Kütüphanesi

 

1. Cities and Climate Change - Responding to an Urgent Agenda

Daniel Hoornweg, Mila Freire, Marcus J. Lee, Perinaz Bhada-Tata, and Belinda Yuen, editors

 

2. Handbook of Disaster & Emergency Policies & Institutions

John Handmer & Stephen Dovers

 

3. Earthquakes - Plate Tectonics and Earthquake Hazards

Timothy Kusky

 

4. Encyclopedia of Disasters

Environmental Catastrophes and Human Tragedies Volume 1 + Volume 2

Angus M. Gunn

 

5. Encyclopedia of Natural Hazards

Peter T.Bobrowsky

 

6. First Space Encyclopedia

Ishani Nandi

 

7. Geography - A visual Encyclopedia

John Woodward

 

8. Geological Hazards

Bolt Horn, Macdonald Scott

 

9. Geological Hazards

B.A.Bolt, W.L.Horn, G.A.Macdonald, R.F.Scott

 

10. Global Warming

John Houghton

 

11. Hunkering Down - Prepping to Stay in Your Home During a Natural Disaster

Jason Ryder Adams

 

12. Learning from the Octopus - How Secrets From Nature Can Help Us Fight Terrorist Attacks, Natural Disasters and Disease

 

13. Natural Disaster Hotspots - A Global Risk Analysis

Maxx Dilley,1 Robert S. Chen,2 Uwe Deichmann,3 Arthur L. Lerner-Lam,4 and Margaret Arnold5 with Jonathan Agwe,5 Piet Buys,3 Oddvar Kjekstad,6 Bradfield Lyon,1 and Gregory Yetman2

 

14. Natural Disasters

Claire Watts

 

15. Natural Hazards - Earthquakes, Volcanoes and Landslides

Ramesh P.Singh, Darius Bartlett

 

16. Natural Hazards and Disasters

Donald Hyndman, Davif Hyndman

 

17. Natural Hazards - Earth's Processes as Hazards, Disasters and Catastrophes

Keller, DeVecchio

 

18. Natural Remedies Encyclopedia

Vance Ferrell, Harold M.Cherne

 

19. Plate Tectonics and Continental Drift

 

20. PLate Tectonics, Volcanoes and Earthquakes

John P.Rafferty

 

21. Surviving Natural Disasters

James D.Nowka

 

22. Prepper's Natural Medicine - Lifesaving Herbs, Essential Oils and Natural Remedies for When There Is No Doctor

Cat Ellis

 

23. SAS New and Updated Survival Handbook

John Wiseman

 

24. SAS Urban Survivial Handbook

John Wiseman

 

25. Super Earth Encyclopedia

John Woodward

 

26. The Doctor's Guide to Surviving When Modern Medicine Fails

Soctt A.Johnson

 

27. The Periodic Table Book

Tom Jackson

 

28. The Encyclopedia of Natural Medicine

Michael T.Murray, Joseph Pizzorno

 

29. The Illustrated History of Natural Disasters

Jan Kozak, Vladimir Cermak

 

30. Complete Guide to Disaster Preparedness

Scott Hunt

 

31. World Atlas of Natural Disaster Risk

Peijun Shi, Roger Kasperson

Faydalandığım Bazı Astronomi Kitapları ve Makaleleri 

 

The New Cosmos - An Introduction to Astronomy and Astrophysics

A.Unsöld - B.Baschek

Springer - 5th Edition 

 

Astrophysics, Gravitation and Quantum physics

Evard Chubaryan

Yerevan State University 

 

The Space Book - From the Beginning to the End of Time, 250 Milestones in the History of Space & Astronomy

Jim Bell

Sterling 

 

Exoplanets - Detection, Formation, Properties, Habitability

John W. Mason

Springer-Praxis 

 

The Road to Galaxy Formation

William C.Keel

Springer-Praxis 2nd Edition 

 

Electronic Imaging in Astronomy - Detectors and Instrumentation

Ian S.McLean

Springer-Praxis 2nd Edition 

 

Cosmology and Particle Astrophysics

Lars Bergström - Ariel Goobar

Springer-Praxis 2nd Edition 

 

Galaxy Formation and Evolution

Hyron Spinrad

Springer-Praxis 

 

Astronomy - The Solar System and Beyond

Michael A. Seeds - Dana E. Backman

Brooks/Cole 6th Edition 

 

Astrophysics - Decoding the Cosmos

Judith Irwin

Wiley 

 

Astronomy and Astrophysics in the New Millenium

National Researches Council

National Academy Press 

 

İslam Dünyasında Astronomi ve Gözlemevlerinin Gelişiminde Önemli Bir Adım; Meraga Gözlemevi

Yavuz Unat 

 

Battânî ve Zîc-i Sâbî Adlı Astronomi Eseri

Doç. Dr. Yavuz Unat 

 

Türk Astronomi Tarihi Literatürü

(1923-2004)

Yavuz Unat

 

Tarih Boyunca Türklerde Astronomi

Doç. Dr. Yavuz Unat

 

Fundamental Astronomy

Hannu Karttunen - Pekka Kröger - Heikki Oja - Markku Poutanen - Karl Johan Donner

Springer 6th Edition 

 

Yearbook of Astronomy 2021

Brian Jones

White Owl 

 

Teach Yourself Astronomy

Richard Talcott

Wiley 

 

Philip's Astronomy Encyclopedia

Patrick Moore

 

Glencoe Science Astronomy

Ralph M.Feather

Glencoe McGraw Hill 

 

Real Astronomy with Small Telescopes Step by Step Activities for Discovery

Michael K.Gainer

Springer 

 

Ortaçağ İslam Dünyasında Astronomi, Astroloji ve Gözlemevleri

Seyfettin Kaya

Selenge 

 

The Handy Astronomy Answer Book

Charles Liu

Visible Ink 

 

Astronomy

Boy Scouts of America 

 

Introductory Astronomy and Astrophysics

Zeilik - Gregory

Brooks/Cole - 4th Edition 

 

Hawking on The Big Bang and Black Holes

Stephen Hawking

World Scientific 

 

Introduction to Astronomy and Cosmology

Ian Morison

Wiley 

 

Cumhuriyet Döneminde Türkiye'de Astronomi Çalışmaları

Yrd. Doç. Dr. Yavuz Unat [s.901-910]

  

Ortaçağ İslâm Astronomisinde Küre Katmanları Sistemi ve Gökyüzü Hareketlerin Fiziksel İzahı 1

Yrd. Doç. Dr. Yavuz Unat 

 

Osmanlı Astronomisine Genel

Bir Bakış

Dr. Yavuz Unat 

 

Astronomy for Dummies

Stephan P. Maran

Learning Made Easy - Dummies 

 

The Road to Galaxy Formation

Willian C.Keel

Springer-Praxis 2nd Edition 

 

Exploding Superstars

Alain Mazure - Stephane Basa

Springer-Praxis 

 

Real Astronomy with Small Telescopes

Michael K.Gainer

Practical Astronomy 

 

Star Maps - History, Artistry and Cartography

Nick Kanas

Springer-Praxis 

 

Electronic Imaging in Astronomy - Detectors and Instrumentation

Ian S.McLean

Springer-Praxis 2nd Edition 

 

Astrophysics is Easy!

Mike Inglis

Practical Astronomy 

 

Visual Astronomy Under Dark Skies

Antony Cooke

Practical Astronomy 

 

Visual Astronomy in the Suburbs

Antony Cooke

Practical Astronomy 

 

Astronomy with a Home Computer

Neale Monks

Practical Astronomy 

 

The New Worlds - Extrasolar Planets

Fabienne Casoli - Therese Encrenaz

Springer-Praxis 

 

Celestial Mechanics - The Waltz of the Planets

Alessandra Celletti - Ettore Perozzi

Springer-Praxis 

 

Gamma-Ray Bursts

Gilbert Vedrenne and Jean-Luc Atteia

Springer-Praxis

bottom of page